خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 11414
۱۴۰۰/۰۶/۱۹ - ۲۱:۱۷
نماینده ولی فقیه در استان:

سیستان و بلوچستان نیازمند استانداری با مدیریت قوی در حد وزیر است

سیستان و بلوچستان نیازمند استانداری با مدیریت قوی در حد وزیر است
نماینده ولی‌فقیه در سیستان و بلوچستان و امام‌جمعه زاهدان گفت: در سفر رئیس‌جمهوری موضوع انتصاب مدیران به‌ویژه استاندار برای استان مطرح و تأکید شد سیستان و بلوچستان نیازمند استانداری با مدیریت قوی در حد وزیر و اختیارات لازم است تا آزادانه هر آنچه تشخیص می‌دهد عمل کند.

به گزارش اس.بی پرس، آیت‌الله مصطفی محامی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اظهار داشت: استاندار منصوب دولت باید تحت تأثیر فشارها قرار نگیرد و مورد اعتماد و شناخت رئیس‌جمهوری باشد.


وی با اشاره به برگزاری شایسته ویژه‌برنامه‌های هفته دولت خاطرنشان کرد: باید از خدماتی که همه مسئولان با اخلاص و روحیه جهادی و خدمتگزاری در استان ارائه کردند قدردانی کرد اما بخشی از مشکلات مردم ناشی از تخلف و بی‌مسئولیتی برخی از افراد است که باید از آن جلوگیری شود.


امام‌جمعه زاهدان تصریح کرد: از تلاش و مجاهدت‌های کادر درمان در مبارزه با ویروس منحوس کرونا قدردانی می‌کنیم که با همراهی مردم و مسئولان وضعیت استان ما بهتر شده اما کرونا هرروز از ما قربانی می‌گیرد به همین سبب لازم است همه ما با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و تزریق واکسن به یاری مجاهدان عرصه سلامت بشتابیم.


نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان گفت: دولت جدید در موقعیتی تشکیل‌شده است که مشکلات کشور فراوان، محاصره  و تحریم اقتصادی دشمن شدید و مردم نیز با مشکلات اقتصادی و معیشتی فراوان دست‌وپنجه نرم می‌کنند که البته امید مردم افزایش پیداکرده و امیدوارند با اقدامات دولت گشایشی در کارشان ایجاد شود.


آیت‌الله محامی ادامه داد: سفر ریاست جمهوری در روزهای آغازین دولت به استان را شاهد بودیم که خوشبختانه اشراف خوبی به مشکلات و مسائل استان داشتند و باروحیه جهادی طرح‌های مختلف را پیشنهاد می‌دادند و این اقدام و روحیه سبب امیدواری بیشتر مرده شده است.


نماینده ولی‌فقیه در سیستان و بلوچستان با اشاره به تحولات ایجادشده در افغانستان اظهار داشت: کشور افغانستان به‌عنوان همسایه، مسلمان و هم دین و هم فرهنگ ما با تحولاتی روبرو شده است، این کشور بیشترین شباهت را از حیث فرهنگی با ما دارد و پیوند عمیقی بین مردم ما و مردم افغانستان برقرار است آنچه آلان موردتوجه است.

 

این‌که طالبان به راین کشور تسلط پیداکرده و نظام جمهوری اسلامی و دولت ما نسبت به این مساله دغدغه‌مند و حساس است و با مردم افغانستان همدلی و همراهی و عملکرد حاکمیت جدید را نیز رصد و ارزیابی می‌کند.


امام‌جمعه زاهدان در بخش دیگری از خطبه‌های نماز جمعه یکی از راه‌های تقوا را زنده نگه‌داشتن یاد یاران پیامبر (ص) و ائمه اطهار (ع) دانست.


وی با اشاره به روایتی از پیامبر اکرم (ص)، گفت: در شهادت امام‌حسینی (ع) یک حرارتی در دل‌های مؤمنان به وجود آمده که هرگز سرد نخواهد شد، مردم همیشه یاد آن حضرت را زنده نگه می‌دارند و ما شاهد این هستیم که بعد از قرن‌ها هنوز در کشورهای اسلامی به‌ویژه ایران مردم مشتاق مراسم عزای اباعبدالله (ع) هستند.


نماینده ولی‌فقیه در سیستان و بلوچستان تصریح کرد: اربعین حسینی در پیش است متأسفانه سهمیه کمی دولت عراق برای مردم ما در نظر گرفته است آن‌هم از مرز هوایی هم تعداد کم و هم‌مرز هوایی مشکل‌ساز بوده که امیدواریم با پیگیری مسئولان محترم هم سهمیه افزایش پیدا کند و هم مردم از مرز زمینی به زیارت مشرف شوند تا تعداد بیشتر و با هزینه کمتری در مراسم اربعین سالار شهیدان شرکت کنند.


وی خاطرنشان کرد: حتی اگر راه هم‌بسته باشد و هم محدود و موکب ما توفیق زیارت پیدا نکنند می‌توانند از راه دور به زیارت نائل شوند از طرفی عمل به راه و روش امام حسین (ع) و رسیدگی به نیازمندان و حل مشکلات مردم از راهه‌ای نشان دادن عشق و علاقه به آن امام عزیز است.


آیت‌الله محامی ادامه داد: موکب داران می‌توانند در نهضت کمک مؤمنانه شرکت کنند تا به نیازمندان مساعدت و از راه دور ثواب خود را در این ایام کسب کنند و در این ایام نهضت کمک مؤمنانه را شتاب بیشتری دهند.

 

وی افزود: تاکنون مردم و نهادهای مرتبط در نهضت کمک مؤمنانه تلاش فراوانی داشتند ازجمله کمیته امداد، بهزیستی، ستاد اجرایی فرمان امام، آستان قدس و قرارگاه خاتم همه حضور داشتند که باید از همه آن‌ها ازجمله خیران تشکر کرد.


نماینده ولی‌فقیه در سیستان و بلوچستان تصریح کرد: لازم است از گروه‌های جهادی که در امر کفن‌ودفن اموات کرونایی ازخودگذشتگی کردند به‌طور ویژه تشکر و قدردانی کنیم که اجر آن‌ها با حضرت ولی‌عصر (عج) است.

 

وی افزود: با همه با همه خدماتی که صورت گرفته اما نیازها بیشتر است و باید خدمات بیشتری به مردم داده شود و این خدمات شامل همه خانواده‌ها بوده لذا باید سامانه‌ای طراحی شود تا افراد نیازمند مشخص شود.

 

محامی ادامه داد: یکی از راه‌های تحصیل تقوا تلاش در جهت خدمت به مردم و کسب رضایت خداوند با خدمت به خلق خدا و خوشنود کردن مردم است.

 

انتهای پیام/

 

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha