خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 11419
۱۴۰۰/۰۶/۲۱ - ۱۱:۱۱
استاندار سیستان و بلوچستان:

روند کاهشی کرونا در سیستان و بلوچستان شکننده است

روند کاهشی کرونا در سیستان و بلوچستان شکننده است
موهبتی گفت: باوجود روند کاهشی کرونا در استان بازهم اوضاع شکننده است و عادی‌انگاری باعث آسیب خواهد بود.

به گزارش اس.بی پرس، احمدعلی موهبتی استاندار سیستان و بلوچستان در نشست مدیریت و مقابله با کرونا گفت: رعایت پروتکل‌های بهداشتی تعریف‌شده و فاصله‌گذاری اجتماعی در راستای کنترل این ویروس نیازمند فرهنگ‌سازی جدی در جامعه استان است.


وی افزود: هرگونه تجمع به‌ویژه در فصل بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها و برگزاری مراسم مختلف ازجمله مناسبت‌های دهه آخر ماه صفر نقطه خطر و هشدار است و باید اصل رعایت پروتکل‌ها مدنظر باشد.


استاندار سیستان و بلوچستان بیان کرد: کرونا از زمان شیوع تاکنون علاوه بر خسارت‌های جانی و مالی به آینده کشور به‌ویژه در بحث آموزش آسیب‌های جدی وارد کرده که امیدواریم با توجه به روند قابل‌توجه واکسیناسیون با حضوری شدن آموزش دوره‌های تحصیلی و تکمیلی بستر برای فعالیت مدارس و سایر مراکز آموزشی نیز فراهم شود.


وی خاطرنشان کرد: با تمهیدات اندیشیده شده ازجمله واکسیناسیون، اجرای طرح شهید سلیمانی و شناسایی به‌موقع و غربالگری بیماران خوشبختانه عدد بستری بیماران کرونایی درمجموع سه دانشگاه علوم پزشکی سیستان و بلوچستان از پنج هزار تخت به ۳۰۰ تخت کاهش پیداکرده که البته امیدواریم این تعداد نیز کاهش یابد.


موهبتی بیان کرد: تلاش برای استفاده از ظرفیت خیران برای تأمین نیازمندی‌های بیمارستانی، تأمین ماسک و مواد ضدعفونی موردنیاز مردم در مناطق کم برخوردار سیستان و بلوچستان با جدیت دنبال می‌شود.


وی تصریح کرد: با همه کمبود‌هایی که ازنظر شاخص‌های بهداشتی و درمانی نسبت به سایر استان‌های برخوردار کشور داشتیم اقدامات انجام‌شده توسط ستاد استانی کرونا به‌ویژه تلاش‌های خستگی‌ناپذیر مبارزان خط اول جبهه سلامت در مجموعه دانشگاه‌های علوم پزشکی سیستان و بلوچستان قابل‌تقدیر است.


استاندار سیستان و بلوچستان تأکید کرد: در روز‌های همه‌گیری کرونا در استان دانشگاه‌های علوم پزشکی، دستگاه‌های اجرایی، بسیج، خیران گروه‌های مردمی و نهاد‌های نظامی همه باهم همراه و پای‌کار بودند و اقدامات قابل‌توجهی در منطقه انجام شد.


انتهای پیام/

 

منبع : yjc.news

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

امیرعبداللهیان در توییتر مطرح کرد؛

ایران همواره به احترام پاسخ متقابل می‌دهد

همچنان یکی از بیشترین حقوق‌های تاریخ فوتبال را دریافت

میزان دارایی کریس رونالدو لو رفت

مراقب تبلیغات دروغین مجرمان سایبری باشید

هشدار پلیس به نصب برنامه از گوگل