خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 11430
۱۴۰۰/۰۶/۲۲ - ۱۳:۴۱

سریال قطعی اینترنت و خطوط ارتباطی همچنان سواحل مکران ادامه دارد

سریال قطعی اینترنت و خطوط ارتباطی همچنان سواحل مکران ادامه دارد
مسئولان برای رنگ واقعیت بخشیدن به توسعه و پیشرفت سواحل مکران باید ابتدا تأمین حداقل‌های زیرساخت را اولویت قرار دهند.

به گزارش اس.بی پرس، باوجود تأکیدات رهبر معظم انقلاب بر اهمیت توسعه سواحل مکران، همچنان قطعی مکرر خطوط ارتباطی در جنوب سیستان و بلوچستان و به‌ویژه شهرستان دشتیاری یکی از معضلات بزرگی بوده که سد راه توسعه این خطه به‌عنوان بخشی از سواحل مکران است.


برای مثال سه هفته است که از قطعی کامل اینترنت و سریال قطعی مکرر خطوط همراه در روستای پرجمعیت «گواتر» که یکی از مراکز مهم توسعه سواحل مکران به‌حساب می‌آید، می‌گذرد و بااین‌حال همچنان اقدامی برای حل این معضل نشده است.


سه هفته پیش عبدالرشید میرنیا دهیار این روستا از قطعی خطوط همراه و اینترنت  گفته بود که در تماسی مجدد با او داشتیم متوجه شدیم همچنان اینترنت در این روستا قطع است و از طرفی هم خطوط همراه نیز قطعی‌های بسیاری دارد.


باید درباره روستای هزارنفری گواتر این موضوع را نیز اضافه کرد که خطوط تلفن ثابت به دلایلی از پنج سال پیش کلاً جمع شده‌اند و حالا تنها راه ارتباطی مردم این دیار با دنیای بیرون خطوط همراه است که با توجه به قطعی مکرر آن، برای مثال اگر شبانه یک نفر مریضی حادی بگیرد، امکان مرگش به دلیل نرسیدن به بیمارستان زیاد است.


یکی دیگر از مراکز مهم در سواحل مکران شهر تازه تأسیس بریس بوده که جدیداً به لیست شهرهای جنوب بلوچستان پیوسته و جالب اینکه چنین شهر بزرگی با جمعیتی بالغ‌بر پنج هزار نفر، سه روز است که اینترنت ندارد و مردم آن نیز با توجه به این موضوع، به‌سختی در حال گذران امور روزانه هستند.


برای مثال در شنبه‌ای که گذشت مردم به‌طور کامل هیچ ارتباطی با دنیای بیرون نداشتند و خدماتی نیز نتوانستند دریافت کنند درحالی‌که تمامی کارهای اداری آن‌ها روی زمین‌مانده و همچنین نمی‌توانند به دلیل قطع بودن اینترنت و کار نکردن دستگاه کارت‌خوان خرید و فروشی انجام دهند.


محمد نصیر هوتی بخشدار مرکزی شهرستان دشتیاری نیز دراین‌باره اظهار داشت: طبق گفته مسئولان اداره مخابرات شهرستان‌های چابهار و دشتیاری، پیمانکار طرح آب‌رسانی به بندر بریس در دونقطه بدون هماهنگی از اداره مخابرات و شرکت زیرساخت جهت حفر کانال و لوله‌گذاری آب اقدام به قطع شبکه کرده و این امر باعث قطعی اینترنت در شهر بریس شده است.


بااین‌همه می‌طلبد در مکران که قطعی مکرر اینترنت و خطوط همراه جان مردم را به لب می‌رساند، مسئولان کمی بیشتر به فکر باشند و دولت جدید به‌طور جهادی برای مردم این دیار که مدت‌هاست از قافله ایران عقب‌مانده‌اند، وارد گود شود.


انتهای پیام/

 

منبع : yjc.news

نظرات شما

capcha