خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 11431
۱۴۰۰/۰۶/۲۲ - ۱۳:۵۰

زاهدان هشتمین مرکز استان خنک در شبانه روز گذشته شد

زاهدان هشتمین مرکز استان خنک در شبانه روز گذشته شد
مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: صبح امروز کمینه دمای زاهدان به ۱۱.۹ درجه سلسیوس رسید که هشتمین مرکز استان خنک کشور شد و خنک‌ترین دمای این شهر در ۱۵۸ روز اخیر است.

به گزارش اس.بی پرس، محسن حیدری مدیرکل هواشناسی اظهار داشت: دمای امروز زاهدان حدود ۱۰ درجه سردتر از خنک‌ترین دمای ماه گذشته این شهر است.


وی افزود: حاکمیت جریانات شمالی و ریزش هوای سرد از عرض‌ها بالا و بازتابش شبانه از مهم‌ترین دلایل کاهش دمای امروز زاهدان است که انتظار می‌رود برای دو روز آینده نیز دمای این شهر در همین محدوده‌ها قرار گیرد.


مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان ادامه داد: خنک‌ترین دمایی که تا پیش‌ازاین از ابتدای امسال تا حالا در زاهدان ثبت‌شده ۵.۲ درجه سلسیوس است که سوم فروردین رخ‌داده است.


حیدری تصریح کرد: باوجود کاهش دمای قابل‌توجه در زاهدان، در نواحی جنوبی استان همچنان دما‌های تابستانه در حال تکرار است به‌طوری‌که در ۲۴ ساعت گذشته قصر قند با دمای ۴۴.۹ درجه سلسیوس دومین شهر گرم کشور شد.


وی اضافه کرد: علاوه بر این در شبانه‌روز گذشته بیشینه دمای چهار شهر ایرانشهر، راسک، دلگان و نیک شهر بین ۴۱ تا ۴۳ درجه سلسیوس شد.


عضو ستاد مدیریت بحران سیستان و بلوچستان گفت: بر اساس آخرین خروجی نقشه‌های پیش‌یابی و مدل‌های جوی وزش باد‌های ۱۲۰ روزه مهم‌ترین پدیده جوی استان در چهار روز پیش رو است که در شمال استان جریان دارد.


حیدری افزود: پیش‌بینی می‌شود در این مدت در مناطق مرکزی و جنوبی استان در بعدازظهر‌ها شاهد غبار محلی باشیم.


انتهای پیام/

 

منبع : yjc.news

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

امیرعبداللهیان در توییتر مطرح کرد؛

ایران همواره به احترام پاسخ متقابل می‌دهد

همچنان یکی از بیشترین حقوق‌های تاریخ فوتبال را دریافت

میزان دارایی کریس رونالدو لو رفت

مراقب تبلیغات دروغین مجرمان سایبری باشید

هشدار پلیس به نصب برنامه از گوگل