خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 11432
۱۴۰۰/۰۶/۲۲ - ۱۳:۵۵
دبیر ستاد توانمندسازی محلات کم برخوردار کشور:

سیستان و بلوچستان پنجمین استان کشور دارای محلات کم برخوردار شهری است

سیستان و بلوچستان پنجمین استان کشور دارای محلات کم برخوردار شهری است
گوهری گفت: ۲ هزار و ۲۰ محله کم برخوردار در شهرهای مختلف کشور شناسایی‌شده که ۱۰۳ مورد آن مربوط به سیستان و بلوچستان است.

به گزارش اس.بی پرس، پارسا گوهری دبیر ستاد توانمندسازی محلات کم برخوردار کشور در نشست بررسی طرح توسعه و تحول مناطق کم برخوردار سیستان و بلوچستان اظهار داشت: پنج درصد محلات کم برخوردار کشور در این استان قرار دارد.


وی بابیان اینکه در محلات کم برخوردار ۲۱ دستگاه اجرایی و سازمان وظیفه و نقش بر عهده‌دارند افزود: این دستگاه‌ها شامل کمیته امداد امام خمینی(ره)، بهزیستی، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)، بسیج، صندوق‌ها و دستگاه‌های مختلف است.


دبیر ستاد توانمندسازی محلات کم برخوردار کشور بیان کرد: مشکلی که در طرح‌های توانمندی محلات کم برخوردار وجود دارد این است که دستگاه‌های اجرایی در سطح محلات باهم هماهنگی ندارند و کاره‌ای موازی بسیاری انجام می‌شود.


وی خاطرنشان کرد: در طرح توسعه و تحول مناطق کم برخوردار قرار شد که یک‌نهاد از بین کمیته امداد امام خمینی(ره)، بهزیستی، هلال‌احمر و ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در گام اول کار را بر عهده گیرند و به‌عنوان هماهنگ‌کننده در سطح محلات اقدامات خود را انجام دهد.


معاون سیاسی اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان نیز در این نشست گفت: دستورالعمل طرح توسعه و تحول مناطق کم برخوردار از دیروز در استان ابلاغ و با دستگاه‌های اجرایی متولی این طرح در منطقه صحبت‌هایی شده است.


ابوذر کوثری افزود: نواقصی که در بدو شروع طرح توسعه و تحول مناطق کم برخوردار در سیستان و بلوچستان داریم این است که هنوز نیاز به هماهنگی‌ دستگاه‌ها در سطوح ملی وجود دارد.


وی خاطرنشان کرد: ابتدا باید نسبت طرح توسعه و تحول مناطق کم برخوردار با طرح‌های حوزه آسیب‌های اجتماعی و حاشیه شهر مشخص شود تا هدف‌گذاری خوب این طرح که عدم موازی کاری در محلات هدف است دچار آسیب نشود.


انتهای پیام/

 

منبع : yjc.news

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

همچنان یکی از بیشترین حقوق‌های تاریخ فوتبال را دریافت

میزان دارایی کریس رونالدو لو رفت

مراقب تبلیغات دروغین مجرمان سایبری باشید

هشدار پلیس به نصب برنامه از گوگل

به اتهام قتل پدرخوانده‌اش

حمید صفت تسلیم رأی دادگاه شد