خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 11433
۱۴۰۰/۰۶/۲۲ - ۱۴:۱۱

سیستان و بلوچستان میزبان کنگره بین‌المللی نمک‌زدایی از آب‌های شور شد

سیستان و بلوچستان میزبان کنگره بین‌المللی نمک‌زدایی از آب‌های شور شد
سومین کنگره بین‌المللی نمک‌زدایی از آب‌های شور برای حل بحران مناطق تحت تنش آبی از ۲۳ تا ۲۵ شهریور ۱۴۰۰ به میزبانی دانشگاه سیستان و بلوچستان در زاهدان برگزار می‌شود.

به گزارش اس.بی پرس، دبیر علمی سومین کنگره بین‌المللی نمک‌زدایی از آب‌های شور روز دوشنبه در نشست مطبوعاتی اطلاع‌رسانی نسبت به برگزاری سومین کنگره بین‌المللی نمک‌زدایی از آب‌های شور اظهار داشت: سیستان و بلوچستان استانی پهناور و با جمعیت پراکنده و منابع آبی متعدد بوده که بعضی از آن‌ها در حال تحلیل است.


عبدالرضا صمیمی بابیان اینکه هم‌اینک منابع آبی سیستان و بلوچستان در شمال استان و مرکز از آب‌های سطحی چاه نیمه‌ها تأمین می‌شود افزود: در مناطق جنوبی این استان نیز باوجود داشتن آب، سیستم توزیع مناسبی برای وجود ندارد و در جنوبی‌ترین نقطه این منطقه هم منابع مختلفی مانند دریا در اختیار ما قرار دارد.


وی بابیان اینکه با توجه به شرایط آبی و خشک‌سالی موضوعیت برگزاری این کنگره برای سیستان و بلوچستان اهمیت دارد تصریح کرد: برگزاری سومین کنگره بین‌المللی نمک‌زدایی با مشارکت سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران خواهد بود.


دبیر علمی سومین کنگره بین‌المللی نمک‌زدایی از آب‌های شور خاطرنشان کرد: بیش از ۶۰ ارائه در سومین کنگره بین‌المللی نمک‌زدایی از آب‌های شور وجود دارد که ۱۲ مورد از آنان سخنرانان کلیدی دعوتی از کشورهای مختلف هستند و ۳۳ ارائه‌کننده عادی نیز در این همایش دستاوردهای فنی را ارائه خواهند داد.


وی بابیان اینکه نخستین و دومین کنگره بین‌المللی نمک‌زدایی از آب‌های شور در تهران برگزارشده است گفت: هدف از برگزاری این کنگره در سیستان و بلوچستان مطلوب نبودن وضعیت آب استان بوده تا توجه مسئولان را به سمت این منطقه برای حل بحران آب جلب کند.


انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

همچنان یکی از بیشترین حقوق‌های تاریخ فوتبال را دریافت

میزان دارایی کریس رونالدو لو رفت

مراقب تبلیغات دروغین مجرمان سایبری باشید

هشدار پلیس به نصب برنامه از گوگل

به اتهام قتل پدرخوانده‌اش

حمید صفت تسلیم رأی دادگاه شد