خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 11441
۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۲۲:۴۷
وزیر کشور:

منع تردد شبانه فعلاً ادامه خواهد داشت/ معوقات کادر درمان پرداخت می‌شود

منع تردد شبانه فعلاً ادامه خواهد داشت/ معوقات کادر درمان پرداخت می‌شود
احمد وحیدی وزیر کشور درباره امکان لغو منع تردد شبانه گفت: باید به شرایط بهتری برسیم و هنوز عدد و شرایط بیماری هنوز قابل‌توجه است، بنابراین منع تردد ادامه خواهد داشت.

به گزارش اس.بی پرس، احمد وحیدی وزیر کشور در حاشیه جلسه قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا در جمع خبرنگاران گفت: میزان اجرای دستورالعمل‌های بهداشتی بعضاً مورد رضایت نیست و باید تلاش شود که در شرایط بهتری قرار بگیرد و قرارگاه موظف شد که مسئله را پیگیری کند.


وی درباره میزان شیوع ویروس در کشور افزود: بسیاری از استان‌ها پیک را رد کردند و دو استان هنوز در پیک هستند و تذکر داده شد که به‌گونه‌ای شرایط مدیریت شود تا در آن دو استان هم‌روند کاهشی شود.


وزیر کشور گفت: میزان و تعداد خوبی واکسن وارد کشور شده و سرعت عمل در تزریق و واکسیناسیون هم موردتوجه جلسه قرار گرفت و امیدواریم با هماهنگی با بسیج بتوانیم سرعت را بالا ببریم و سرعت ما در این زمینه دو-سه برابر بشود.


وحیدی بیان کرد: درباره معوقات کادر درمان نیز با هماهنگی با دستگاه‌های مربوطه قرار شد مبلغی از معوقات داده شود و مابقی در اقساط در ماه‌های آینده پرداخت شود. هم‌چنین قرار شد تأمین اجتماعی نیز مطالبات بیمارستان‌ها را سریع‌تر پرداخت کند تا خدمات بهتری ارائه شود.


وی هم‌چنین درباره وضعیت منع تردد شبانه خاطرنشان کرد: در این زمینه ابهام وجود داشت؛ منع تردد که مصوبه ستاد کروناست همچنان برقرار است و برای دو شبی که ممکن است برخی دچار ابهام بودند، جریمه اعمال نخواهد شد و برای کسانی که برای تزریق واکسن هم مراجعه می‌کنند قرار شد با همکاری ناجا، جریمه نشوند که جزئیات آن به اطلاع مردم خواهد رسید.


وزیر کشور در پاسخ به سؤالی درباره امکان لغو منع تردد، تصریح کرد: باید به شرایط بهتری برسیم و هنوز عدد و شرایط بیماری هنوز قابل‌توجه است و منع تردد ادامه خواهد داشت.


انتهای پیام/

 

منبع : tasnimnews.com

نظرات شما

capcha