خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 11449
۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۰۹:۲۱
نایب‌رئیس کمیسیون انرژی مجلس تأکید کرد

تأمین گاز خانگی و صنعتی در فصل سرما در اولویت مجلس و وزارت نفت است

تأمین گاز خانگی و صنعتی در فصل سرما در اولویت مجلس و وزارت نفت است
نایب‌رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: تأمین گاز چه در بخش خانگی و چه در حوزه نیروگاه‌ها و صنایع از اولویت‌های کمیسیون انرژی و وزارت نفت بوده و ما این موضوع را دنبال خواهیم کرد.

به گزارش اس.بی پرس، احمد مرادی با اشاره به پیگیری‌های صورت گرفته به‌منظور تأمین گاز و برق در فصل زمستان، بیان کرد: کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی پیگیری این موضوع را آغاز کرده و در جلساتی که با وزیر نفت داشتیم ایشان نیز یکی از دغدغه‌های اصلی خود را تأمین گاز در فصل سرما چه در بخش خانگی چه در بخش نیروگاه‌ها و چه در بخش صنایع مطرح کردند.


وی در ادامه اظهار کرد: وزیر نفت قول دادند تا با اتخاذ تدابیر لازم و پیگیری این موضوع در کارگروهی تخصصی آن را دنبال کنند. ما نیز از وزیر نفت تقاضای ارائه برنامه‌ای دقیق برای تأمین گاز در فصل زمستان را مطرح کردیم که به‌احتمال‌زیاد در جلسه بعدی به اعضای کمیسیون ارائه کنند.


نماینده مردم بندرعباس در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ما باید برنامه‌ای داشته باشیم تا با نگاهی جامع به مشکلات موجود، جلوی تکرار مشکلاتی که در تأمین گاز و برق در زمستان سال گذشته و سنوات قبل با آن مواجه شدیم؛ گرفته شود. تأمین گاز چه در بخش خانگی و چه در حوزه نیروگاه‌ها و صنایع از اولویت‌های کمیسیون انرژی و وزارت نفت بوده و ما این موضوع را دنبال خواهیم کرد تا ان‌شاءالله در فصل سرما یا این مشکل به حداقل رسیده و یا کلاً مرتفع گردد.


وی در ادامه تأکید کرد: بر اساس گفته وزیر نفت گویا رایزنی‌ها از طریق وزارت خارجه در حال انجام است تا کسری گاز در فصل سرما از طریق واردات از کشورهایی که رابطه خوبی با آنان داریم، جبران شود.


انتهای پیام/

 

منبع : isna.ir

نظرات شما

capcha