خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 11452
۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۰۹:۳۷
در آستانه آغاز سال تحصیلی جدید؛

۵۶۱ کلاس درس جدید در سیستان و بلوچستان آماده سازی شد

۵۶۱ کلاس درس جدید در سیستان و بلوچستان آماده سازی شد
معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و توسعه منابع اداره کل آموزش‌وپرورش سیستان و بلوچستان گفت: باهدف آماده‌سازی فضای آموزشی در سال تحصیلی جدید، ۴۵ پروژه در قالب ۱۳۶ کلاس درس در هفته دولت افتتاح شد و ۱۲۴ پروژه دیگر در قالب ۴۲۵ کلاس درس نیز در مهرماه مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت.

به گزارش اس.بی پرس، رضا صباغی اظهار داشت: علاوه بر تجهیزاتی که از طریق اداره کل نوسازی مدارس سیستان و بلوچستان در اختیار ادارات قرار می‌گیرد.

 

آموزش‌وپرورش استان متفاوت از مهروموم‌های گذشته از محل اعتبارات تملک دارایی و سرمایه‌ای اقدام به خرید تجهیزات در قالب پروژه «مهر» کرد که هم‌اینک در حال توزیع بین ادارات آموزش‌وپرورش شهرستان‌ها و مناطق استان است.


وی افزود: تأمین مواد بهداشتی و ضدعفونی شامل ۷۲۲ عدد گالن پنج لیتری مواد ضدعفونی، ۱۹۳ دستگاه پمپ ضدعفونی محیط، ۱۹۳ دستگاه ضدعفونی‌کننده برقی و خودکار، پنج میلیون عدد ماسک، تأمین ۹ هزار و ۵۰۰ بسته بهداشتی و ضدعفونی ازجمله اقدامات انجام‌شده در راستای تجهیز مدارس برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی در زمان بازگشایی مدارس است.


معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و توسعه منابع اداره کل آموزش‌وپرورش سیستان و بلوچستان ادامه داد: خرید تجهیزات کامپیوتری به ارزش ۱۸۳ میلیارد ریال، خرید تجهیزات سرمایشی و گرمایشی و تجهیزات هوشمند سازی مدارس حاشیه شهر از محل اعتبارات کاهش آسیب‌های اجتماعی به مبلغ ۲۷ میلیارد ریال، خرید تجهیزات کارگاهی و کامپیوتری برای هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش به ارزش هشت میلیارد و ۶۹۹ میلیون ریال، خرید تجهیزات هوشمند سازی مدارس به مبلغ چهار میلیارد ریال، خرید تجهیزات تربیت‌بدنی برای مدارس استان به مبلغ چهار میلیارد ریال، تأمین جیره غذایی مدارس شبانه‌روزی به ارزش ۳۲ میلیارد ریال ازجمله اقدامات انجام‌شده در راستای تجهیز مدارس برای شروع سال تحصیلی جدید است.


وی افتتاح ۷۵ پروژه سرویس بهداشتی مدرن در مدارس و اجرای سرویس‌های سرمایش و گرمایش در قالب ۲۸۵ کلاس درس را از دیگر اقدامات انجام‌شده در کارگروه فضا و تجهیزات پروژه مهر سیستان و بلوچستان اعلام کرد.

 

انتهای پیام/

 

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha