خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 11459
۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۱۲:۲۲

فقط افراد مسن امکان زیارت اربعین رادارند؛ اعزام جوانان ممنوع!

فقط افراد مسن امکان زیارت اربعین رادارند؛ اعزام جوانان ممنوع!
ستاد اربعین که شرط تزریق هر دو دوز واکسن کرونا را برای زائران اربعین اجباری کرده، عملاً حکم به ممنوعیت اعزام تمام مشتاقان زیارت اربعین کمتر از ۴۰ یا حتی ۵۰ سال داده است! چراکه تزریق دوز اول واکسن کرونا برای افراد کمتر از ۴۰ سال هنوز شروع نشده است!

به گزارش اس.بی پرس، باروی کار آمدن دولت سید ابراهیم رئیسی و تغییراتی که در رأس «ستاد ملی مقابله با کرونا» صورت گرفت، امید بسیار زیادی در توده مردم کشورمان ایجادشده بود که امسال مسیر اربعین حسینی بدون محدودیت و با تمهیدات اندیشیده شده برای مشتاقان زیارت، بازگشایی شود.


اما پس از کش‌و‌قوس‌های فراوان، درنهایت اعلام شد که امسال اعزام زائران ایرانی برای اربعین حسینی به‌صورت کاملاً محدود و با سقف 30 هزار نفر انجام خواهد شد و درنهایت با سفر نخست‌وزیر عراق به ایران، ظرفیت نهایی 60 هزار نفر موردتوافق قرار گرفت!


از سویی برای 60 هزار زائر کشورمان که طبق اعلام رسمی ستاد اربعین حسینی قرار است به عراق و اربعین حسینی اعزام شوند، 3 شرط قطعی اعلام شد: تزریق 2 دوز واکسن کرونا، همراه داشتن تست منفی PCR و اعزام فقط به‌صورت هوایی.


اما در حال حاضر این سؤال اساسی مطرح است که با توجه به اجباری بودن تزریق دو دوز واکسن کرونا برای داوطلبان اعزام به اربعین که از سوی کشورمان در نظر گرفته‌شده است، کدام دسته سنی از داوطلبان اعزام به اربعین تا به امروز موفق به تزریق هر دو دوز واکسن کرونا شده‌اند؟!


در پاسخ باید گفت با توجه به وضعیت واکسیناسیون در کشورمان و تعیین سقف سنی برای تزریق واکسن کرونا و اینکه واکسیناسیون از گروه‌های سنتی بالای 70 سال آغازشده تا امروز فقط کسانی که میانگین سنی آن‌ها بالای 60 سال است موفق به دریافت هر دو دوز واکسن کرونای خود شده‌اند!


یعنی ستاد مرکزی اربعین که شرط تزریق هر دو دوز واکسن کرونا را برای زائران اربعین اجباری کرده است، عملاً حکم به ممنوعیت اعزام تمام مشتاقان زیارت اربعین که کمتر از 40 یا حتی 50 سال دارند، داده است! چراکه تزریق دوز اول واکسن کرونا برای گروه‌های سنی کمتر از 40 سال هنوز شروع نشده است و واکسیناسیون دوز اول گروه‌های سنی 40 تا 50 سال نیز به‌تازگی آغازشده است و این دسته از داوطلبان نیز حداقل یک ماه دیگر، موفق به دریافت دوز دوم واکسن خود خواهند شد!


با این اوصاف، این سؤال در اذهان عمومی بی‌پاسخ‌مانده است که علت اصرار مسئولان کشورمان برای اجباری شدن تزریق هر دو دوز واکسن کرونا برای زائران اربعین حسینی کشورمان چه بوده چراکه این شرط عملاً باعث حذف طیف گسترده‌ای از جوانان و حتی میان‌سالان زیارت اربعین شده است درحالی‌که مقامات عراقی اصراری برای واکسینه بودن زائران ایرانی اربعین نداشته‌اند!


همچنین تلخی این مسئله زمانی خود را بیشتر نشان می‌دهد که در حال حاضر تورهای گردشگری ترکیه از مبدأ کشورمان دایر است و باوجود وخامت وضعیت کرونا در بسیاری از شهرهای توریستی ترکیه، ده‌ها پرواز روزانه از استان‌های مختلف کشورمان به ترکیه انجام می‌شود و هیچ شرطی برای واکسینه بودن گردشگران ایرانی اعزامی به ترکیه در نظر گرفته نشده است!

 

انتهای پیام/

 

منبع : tasnimnews.com

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

همچنان یکی از بیشترین حقوق‌های تاریخ فوتبال را دریافت

میزان دارایی کریس رونالدو لو رفت

مراقب تبلیغات دروغین مجرمان سایبری باشید

هشدار پلیس به نصب برنامه از گوگل

به اتهام قتل پدرخوانده‌اش

حمید صفت تسلیم رأی دادگاه شد