خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 11471
۱۴۰۰/۰۶/۲۶ - ۱۰:۲۵
رییس شورای اسلامی شهر زاهدان:

تشکل‌های غیردولتی بازوان جامعه مدنی هستند

تشکل‌های غیردولتی بازوان جامعه مدنی هستند
رئیس شورای اسلامی شهر زاهدان گفت: تشکل‌های غیردولتی به‌عنوان بازوان جامعه مدنی همواره می‌توانند مطالبه گر خواسته‌های به‌حق مردم از دولت‌ها باشند که در این راستا همیشه هم افتخارآفرین بودند.


به گزارش اس.بی پرس،حسن سپاهی شامگاه پنجشنبه در نشست اعضای شورای اسلامی شهر زاهدان در کمیسیون فرهنگی، اجتماعی شورا با سازمان‌های مردم نهاد با گرامیداشت یاد و خاطره شهداء و با اشاره به اینکه تشکل‌های غیردولتی همواره جریان‌ساز و  افتخارآفرین بودند اظهار داشت: صدها تشکل غیردولتی در سیستان و بلوچستان وجود دارد که تمام توان و قدرت خودشان را در جهت رشد، توسعه، عمران و آبادانی استان بسیج کردند و در امور مهمی مانند مدرسه‌سازی، ساخت خانه‌های سلامت، ساخت قنوات آب‌رسانی، اشتغال و سایر امور مهم مشغول به فعالیت داوطلبانه هستند.


وی افزود: از تشکل‌هایی که در حوزه سلامت و در ایام اوج شیوع کرونا و همچنین در رابطه با کنترل این بیماری به مردم سیستان و بلوچستان کمک کردند تشکر می‌کنم اگر این سازمان‌های غیردولتی نبودند قاعدتاً به‌تنهایی نمی‌توانستیم این ویروس را کنترل کنیم.


رئیس شورای اسلامی شهر زاهدان بیان کرد: این شورا نمونه بارز یک تشکل غیردولتی توانمند است که همواره خواسته‌های مردم را با صدای رسا فریاد می‌زنند.


وی اظهار داشت: شورای اسلامی شهر زاهدان به دنبال تعامل و ارتباط گسترده با تشکل‌های غیردولتی سیستان و بلوچستان و همچنین خانه تشکل‌های غیردولتی است و ما به دنبال راه‌هایی هستیم که بتوانیم مشارکت تشکل‌های غیردولتی را در توسعه، عمران و آبادانی مناطق استان داشته باشیم.


سپاهی بیان کرد: ما اعضای شورای ششم شهر زاهدان، تنها شورای شهرداری نیستیم و نخواهیم بود ما به دنبال مدیریت یکپارچه شهری هستیم به دنبال اینکه خواسته و مطالبات به‌حق شمارا از همه دستگاه‌ها بخواهیم و دنبال کنیم.


وی ادامه داد: ما به دنبال راه‌هایی هستیم که مشارکت شمارا در امور توسعه شهر داشته و اعتماد مردم زاهدان را از مجموعه نهاده‌ای مدیریتی شهر که متأسفانه ازدست‌رفته برگردانیم و این راهکارش تعامل و همکاری گسترده با سازمان‌ها و تشکل‌های غیردولتی است.

 انتهای پیام/

 

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha