خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 11479
۱۴۰۰/۰۶/۲۶ - ۲۳:۲۴
حکیمی پور :

اصلاح‌طلبان هر کمکی بتوانند برای حل مشکلات و معضلات موجود انجام خواهند داد/اصلاحات باید یک بازنگری و نقد اساسی در خودش داشته باشد

اصلاح‌طلبان هر کمکی بتوانند برای حل مشکلات و معضلات موجود انجام خواهند داد/اصلاحات باید یک بازنگری و نقد اساسی در خودش داشته باشد
دبیر کل حزب اراده ملت تأکید کرد: جریان اصلاحات تا به شیوه درست خودش را در ترازوی نقد قرار ندهد مشکل خواهد داشت و باید خودش را سروسامان دهد.

به گزارش اس.بی پرس، احمدحکیمی‌پور در پاسخ به این سؤال که با توجه این‌که دولت سیزدهم رسماً آغاز به کار کرده است، حال این مسئله مطرح می‌شود جریان اصلاحات که همیشه منافع ملی برایش ارجحیت داشته چه کمکی می‌تواند به دولت کند و آیا می‌تواند طرف مشورت قرار گیرد، گفت: اصلاح‌طلبان کشورشان را دوست دارند و هر کمکی هم بتوانند برای حل مشکلات و معضلات موجود انجام خواهند داد.

 

دبیر کل حزب اراده ملت خاطرنشان کرد: این دولت از یک جریان سیاسی خاصی می‌آید و برنامه‌ها و اهدافی را برای اداره کشور اعلام کرده است. همچنین وعده‌هایی را در زمان رقابت‌های انتخاباتی مطرح کرد که امروز همگان به‌هرحال دوست دارند این وعده‌های اعلام‌شده عملی شود و ما هم در جریان اصلاحات به جد دوست داریم که چنین اتفاقی رخ دهد اما این‌که از اصلاح‌طلبان کمک بخواهند که نمی‌دانم تا این لحظه اتفاق افتاده است یا خیر، طبیعتاً اگر دولت و دولتمردان انتظاری داشته باشند و کمک و مشورتی بخواهند مسلماً اصلاح‌طلبان دریغ نمی‌کنند چراکه مملکت برای همه مردم ایران است.

 

وی ادامه داد: البته بعید می‌دانم دولت رویکرد مشورت گرفتن از جریان اصلاحات را در دستور کار قرار دهد و اگر چنین بلوغ سیاسی در جریانات سیاسی باشد فرقی هم نمی‌کند چه در اصلاح‌طلبان و چه اصولگرایان شکل گیرد بسیار کار خوبی است که این جریانات سیاسی از مشورت با جریان رقیب بی‌نصیب نمانند و از تجربیات استفاده کنند کار عقلانی است.

 

حکیمی پور تأکید کرد: اصلاح‌طلبان با توجه به وعده‌هایی که دولت داده است طبیعتاً یک مدتی را مهلت می‌دهند و شرایط را رصد می‌کنند تا ببینند این وعده‌ها به کجا رسیده است و بعد از چند ماه شروع به ارزیابی خواهند کرد چراکه وظیفه نهادها، احزاب، تشکل‌ها و جریانات سیاسی همین است که رقیبشان را رصد و کارکرد و عملکردشان را بررسی کنند تا ببینند بین وعده‌ها و آن چیزی که رخ داده چه فاصله‌ای وجود دارد و وعده‌ها به کجا رسیده است؟ لذا این کمترین وظیفه یک مجموعه سیاسی است که دولت مستقر را هم نقد و هم یاری کند و کمک کند مشکلات درست دیده شود تا به نحو احسنت برطرف شوند.

 

وی در پاسخ به سؤال دیگری مبنی بر این‌که با توجه به آنچه در جریان انتخابات ریاست جمهوری رخ داد، محورها و الویت‌ها در گفتمان اصلاح‌طلبی چه چیزی باید باشد و همچنین این جریان باید در مواجهه با انتخابات پیش رو چه راهبردی را اتخاذ کند، بیان کرد: قبل از هر چیز جریان اصلاحات باید تکلیف خودش را با خودش مشخص کند؛ حرف‌های اساسی که دارد چیست؟ گفتمانش بر روی چه محورها و مسائلی تأکید می‌کند؟چه راه‌کارهایی را برای خروج از وضعیت کنونی پیشنهاد می‌دهد؟

 

دبیر کل حزب اراده ملت ایران تأکید کرد: جریان اصلاحات باید تکلیفش را بر روی مسائل گفتمانی مشخص کند و در ساختاری که دارد یک بازنگری انجام دهد و ایرادهای ساختاری که در تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی این جریان وجود دارد مرتفع کند و در نهایت بازنگری در نحوه رفتار و عملکرد در درون خودش داشته باشد.

 

وی خاطرنشان کرد: عمل اصلاح‌طلبانه یک ویژگی‌هایی دارد که آن‌ها باید در رفتار اصلاح‌طلبان کاملاً مشخص باشد ازجمله صداقت، شفافیت، پاک دستی، پاسخگویی و قانون‌مندی را باید در رفتار این جریان مشاهده کنیم.

 

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب یادآور شد: در این مدت اصلاح‌طلبان در ساختار دارای جزر و مد بودند؛ بنابراین باید بررسی شود در این دوران که از سر گذرانند چه وضعیتی وجود داشته است؟ چه آفت‌هایی مانند فرصت‌طلبی، عدم شفافیت و پاسخگویی وجود داشته که این موارد باید بررسی و از تکرارش جلوگیری شود.

 

وی در پایان تأکید کرد:‌ جریان اصلاحات تا به شیوه درست، خودش را در ترازوی نقد قرار ندهد مشکل خواهد داشت و باید خودش را سروسامان دهد.

 

 انتهای پیام/

منبع : ilna.news

نظرات شما

capcha