خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 11483
۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۱۱:۰۲
مدیر کل هواشناسی استان :

ثبت دمای ۴۰ درجه در ۱۱ شهر سیستان وبلوچستان/ طوفان ادامه دارد

ثبت دمای ۴۰ درجه در ۱۱ شهر سیستان وبلوچستان/ طوفان ادامه دارد
مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: در حالی تنها ۵ روز دیگر به پایان تابستان باقی‌مانده که در شبانه‌روز گذشته، بیشینه دمای هوا در ۱۱ شهر استان به بیش از ۴۰ درجه سانتی‌گراد رسید.

به گزارش اس.بی پرس، محسن حیدری اظهار داشت: در این بین دلگان با ثبت دمای ۴۴.۳ درجه سلسیوس گرم‌ترین شهر استان و یکی از گرم‌ترین شهرهای کشور در شبانه‌روز گذشته شده است.

 

وی افزود: پس از دلگان به ترتیب شهرهای ایرانشهر با دمای ۴۳، هامون ۴۲.۵، هیرمند ۴۲.۳، زابل ۴۲.۱، قصرقند ۴۱.۹، راسک ۴۱.۸، زهک ۴۱.۵، بزمان ۴۱.۳، میرجاوه ۴۰.۷ و نیکشهر ۴۰.۴ درجه سلسیوس گرم‌ترین شهرهای استان در ۲۴ ساعت گذشته شده‌اند.

 

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان ادامه داد: بر اساس آخرین خروجی نقشه‌های پیش‌یابی و مدل‌های جوی پیش‌بینی می‌شود وضعیت دمایی استان در روزهای آینده نواسانات زیادی به خود نبیند و رنج دمایی در محدوده کنونی باقی بماند.

 

وی در بخش دیگری در مورد وزش بادهای ۱۲۰ روزه گفت: اکنون از سرعت وزش بادهای ۱۲۰ روزه در شمال استان کاسته شده اما پیش‌بینی می‌شود از نیمه‌های هفته مجدد بر شدت وزش بادهای شمالی استان افزوده می‌شود.

 

حیدری اضافه کرد: با افزایش سرعت وزش بادهای ۱۲۰ روزه، خیزش گردوخاک، کاهش دید افقی و کاهش کیفیت هوا در پنج شهرستان شمالی انتظار می‌رود.

 

عضو ستاد مدیریت بحران سیستان و بلوچستان تصریح کرد: در این مدت در مناطق مرکزی و جنوبی استان غبارمحلی، بعدازظهرها وزش باد ملایم تا متوسط رخ می‌دهد.

 

وی در ادامه از احتمال بارش‌های همرفتی در ارتفاعات جنوبی سیستان و بلوچستان خبر داد و گفت: از یکشنبه تا سه‌شنبه در بعدازظهرها احتمال رشد ابر و رعدوبرق با رگبار پراکنده در ارتفاعات جنوبی استان وجود دارد.

 

 انتهای پیام/

منبع : mehrnews.com

نظرات شما

capcha