خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 11485
۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۱۱:۵۰
شهردار چابهار:

ساماندهی حاشیه‌نشینان چابهار چهار هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد

ساماندهی حاشیه‌نشینان چابهار چهار هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد
شهردار چابهار گفت: در شرایط فعلی و تورم موجود، تخصیص چهار هزار میلیارد تومان اعتبار به‌صورت آنی و فوری برای ساماندهی کامل حاشیه‌نشینان چابهار و روستاهای اطراف نیاز است.

به گزارش اس.بی پرس، یونس حقانی شهردار چابهار اظهار داشت: ۶۰ درصد جمعیت چابهار در سکونت‌گاه‌های غیررسمی و بافت فرسوده شهر زندگی می‌کنند و باید هرچه سریع‌تر برای بهبود وضعیت زندگی آن‌ها اقدام انقلابی در دستور کار قرار گیرد.

 

وی در پاسخ به این سؤال که مانع اصلی برای حل مشکل حاشیه‌نشینان چیست گفت: مشکل اصلی تأمین اعتبار لازم، در زمان لازم است و تخصیص اعتبار به‌صورت قطره‌چکانی نه‌تنها باعث کاهش حاشیه‌نشینی نمی‌شود بلکه افزایش آن را به دنبال دارد.

 

شهردار چابهار با بیان اینکه ۱۸۰ هزار نفر در چابهار و روستاهای حاشیه شهر زندگی می‌کنند تصریح کرد: متأسفانه نیمی از جمعیت این شهر بندری و گردشگری، در زمین‌های حاشیه شهر و بدون امکانات مناسب زندگی می‌کنند.

 

حقانی خطاب به مسئولان استانی و کشوری گفت: اگر این اعتبار به‌موقع و یک‌باره به شهر چابهار پرداخت شود قطعاً تا سه سال آینده تمامی حاشیه‌نشینان در مناطق چهارده‌گانه این شهر ساماندهی خواهند شد.

 

وی تصریح کرد: در دوره جدید، ساماندهی مبلمان شهری، آغاز نهضت پیاده‌روسازی و اجرای زیرساخت‌های فرهنگی و اجتماعی در اولویت کاری شهرداری چابهار است.

 

رئیسی، رئیس‌جمهوری اسلامی ایران در سفر هفته گذشته خود به چابهار، نخست با اهالی مناطق حاشیه‌نشین دیدار و گفت‌وگو و بر ساماندهی ساکنان این مناطق تأکید کرد.

 

 انتهای پیام/

منبع : yjc.news

نظرات شما

capcha