خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 11500
۱۴۰۰/۰۶/۲۸ - ۰۹:۵۵
در قالب برنامه مدیریت جامع احیای تالاب

احیای تالاب هامون در دستور کار است

احیای تالاب هامون در دستور کار است
مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت: برنامه احیای تالاب هامون در قالب برنامه مدیریت جامع احیای تالاب هامون در سطوح سازمانی و استانی با همکاری سازمان‌ها و دستگاه‌های مرتبط و سایر ذینفعان در دستور کار است.

به گزارش اس.بی پرس، وحیدپورمردان مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت: برنامه احیای تالاب هامون پس از انبوهی از برنامه‌های مطالعاتی، علمی و مشورتی با دانشگاهیان و جوامع محلی با برنامه‌های عملی و طرح‌ها و پروژه‌های عملیاتی در بستر تالاب هامون آغاز شد.

 

وی به اراضی که سال‌ها با انجام پروژه حفاظت و احیای تالاب هامون تعارض داشت و موجب نارضایتی مالکین بود، اشاره کرد و افزود: با پیگیری اداره کل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان خریداری و سند آن به نام سازمان حفاظت محیط زیست خورد.

 

مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان افزود: برنامه احیای تالاب هامون در قالب برنامه مدیریت جامع احیای تالاب هامون در سطوح سازمانی و استانی با همکاری سازمان‌ها و دستگاه‌های مرتبط و سایر ذینفعان در دستور کار است.

 

 پورمردان تصریح کرد: برنامه‌های احیای تالاب هامون با طرح‌های متنوع لایروبی، حفر کانال، نهالکاری، آموزش جوامع محلی، برنامه‌های معیشت جایگزین و ... توسط محیط زیست استان در حال انجام است.

 

وی گفت: اداره کل حفاظت محیط زیست استان با خرید زمین‌هایی که تعارض با برنامه‌های احیای تالاب داشت توسط اداره کل خریداری و به بستر تالاب هامون الحاق شد.

 

انتهای پیام/

منبع : yjc.ir

نظرات شما

capcha