خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 11510
۱۴۰۰/۰۶/۲۸ - ۱۷:۴۴
معاون مسکن راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان خبر داد؛

اختصاص ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای اجرای طرح‌های بازآفرینی شهری سیستان و بلوچستان

اختصاص ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای اجرای طرح‌های بازآفرینی شهری سیستان و بلوچستان
ابوالفضل مهدیار از اختصاص ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار در سال جاری برای اجرای پروژه‌های بازآفرینی شهری این استان خبر داد.

به گزارش اس.بی پرس، ابوالفضل مهدیار، معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان از اختصاص ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار در سال جاری برای اجرای پروژه‌های بازآفرینی شهری این استان خبر داد.

وی اظهار کرد: این استان باوجود پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های متعدد و متنوع به دلیل عدم توزیع امکانات و خدمات شهری، هم‌جواری با کشورهای پاکستان و افغانستان و عدم برنامه جامع ملی برای اشتغال با ضعف شدید شاخص‌های شهری مواجه شده به‌طوری‌که شاید به جرات بتوان گفت یکی از کانون‌های حاشیه‌نشین کشور با کمترین سطح دسترسی به خدمات بشمار می‌رود.


این مقام مسئول ادامه داد: در این راستا این اداره کل با توجه به سطح معضلات و چالش‌ها در سیستان و بلوچستان چهار شهر زاهدان، زابل، خاش و سراوان را جهت ساماندهی و توانمندسازی و بازآفرینی شهری مصوب نمود که هم‌اینک این شهرها حدود سه هزار و ۴۳۸ هکتار از مساحت و ۲۶۶ هزار و ۸۸۵ نفر از جمعیت استان را به خود اختصاص داده‌اند.


معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان با بیان اینکه محورهای فعالیت بازآفرینی شهری بهسازی محیط، ارائه خدمات روبنایی و زیربنایی و توانمندسازی اجتماعی است، بیان کرد: این اداره کل با هدف ارتقای شاخص‌های آموزشی، فرهنگی، توانمندسازی و خدماتی در محلات هدف طرح بازآفرینی شهری در چهار شهرستان ذکرشده اقداماتی نظیر زیرسازی و آسفالت محلات، احداث فضای آموزشی و مراکز بهداشتی و ایجاد اشتغال را از طریق مهارت‌آموزی افراد موردتوجه ویژه قرار داد که برخی از آن‌ها تاکنون سابقه نداشته است.


مهدیار ادامه داد: همچنین از دیگر اقدامات مهم بازآفرینی شهری در سیستان و بلوچستان تصویب ردیف‌های اعتباری ویژه برای نخستین بار برای شهرهای خاش و سراوان در سال جاری بااعتباری بیش از ۲۵ میلیارد تومان بوده است.


وی با اشاره به چالش‌های طرح بازآفرینی شهری در سیستان و بلوچستان گفت: عدم تخصیص ۱۰۰ درصدی ردیف‌های اعتباری، کمبود شدید اعتبار باوجود مشکلات متعدد در محلات حاشیه شهرها، عدم تعیین سهم محلات حاشیه در اقتصاد ملی و وجود برخی مشکلات در بحث فاقدین شناسنامه به‌عنوان یکی از معضلات و مسائل اصلی شاخص استان در بحث بازآفرینی و توانمندسازی بشمار می‌رود که نیاز است در این زمینه برنامه‌ریزی‌های هماهنگ و منسجم انجام گیرد.

 

 انتهای پیام/

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha