خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 11517
۱۴۰۰/۰۶/۲۸ - ۲۳:۱۸

سلب آسایش شهروندان با غرش اگزوزها در دل نیمه شب (ویدئو)

سلب آسایش شهروندان با غرش اگزوزها در دل نیمه شب (ویدئو)
کورس‌های نفس‌گیر در خیابان، پدیده تازه‌ای در زهک نیست اما چند وقتیست که با خلوت‌تر شدن خیابان‌ها، شاهد افزایش مسابقات خیابانی درخیابان ها و حتی کوچه های خلوت زهک بخصوص محدودهی فلکه الغدیر، خیابان مطهری و فلکه قدس هستیم.

به گزارش خبرنگار اس.بی پرس، متاسفانه مدتی است که تعدادی از جوانان پاسی از شب را با اجرای حرکات نمایشی با خودروهایی با مدل های مختلف در حال کورس گذاشتن با هم و ایجاد سر و صداهای ناهنجار هستند که علاوه بر خطر برای امنیت جانی، آلودگی صوتی ایجاد کرده و آسایش شبانه شهروندان را به هم زده است.

 

بیشتر بخوانید:

فریادهایی که در بین هیاهوی موتورسواران زهک گم شده

 

جهانتیغ یکی از شهروندان ساکن فلکه الغدیر می گوید: سبقت و سرعت و لایی کشیدن رانندگان این خودروها در روزها و نیمه شب ها ،آسایش را از ما گرفته است، گاهی صدای کورس های شبانه و لایی کشیدن خودروها تا 3 نیمه شب خواب را از چشمان ما میبرد.

 

تعدادی دیگر از شهروندان به رسیدگی نیروی انتظامی در رابطه با این موضوع اشاره کردند و خواستار برخورد جدی با این قبیل افراد بودند که در این شرایط کرونایی، ممکن است بیمار در منزل باشد، استراحت و آسایش خانواده ها را سلب می کنند، با جدیت برخورد کنند.

 

 

سعید از شهروندان زهکی در این زمینه می گوید: گاهی از فرت شنیدن صداهای مختلف بوق های بی مورد خودروها و موتورها، دچار جنون می شوم، مغزم تحمل شنیدن این همه آلودگی صوتی را ندارد، وقتی به آزاردهندگان شکایت می کنی، طلبکار هم هستند و با بددهنی و توهین از طرف آن ها مواجه می شوید. واقعا جای تاسف است که از فرهنگ ترافیکی و شهرنشینی فاصله داشته باشیم.

 

اکنون این سوال پیش میآید که چه ارگانی باید پاسخگو باشد و اقدامات لازم و پیشگیرانه را برای رفع این مشکل انجام دهد تا هر شب شاهد این رالی ها ی مرگبار در سطح خیابان های شهرستان نباشیم.

 

 

میر یکی دیگر از شهروندان زهکی با ارسال پیامی گفت :فلکه الغدیر در اکثر شب ها وروزها بخصوص جمعه ها جایی برای جولان و آرتیست بازی جوانان با خودروهایشان شده وی خواستار رسیدگی و پیگیری این موضوع از طرف مسئولین شهرستان بخصوص فرماندار و نیروی انتظامی شد .

 

گزارش از زهرا ابراهیمی کوهی خبرنگار اس.بی پرس در زهک

 

انتهای پیام/

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha