خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 11535
۱۴۰۰/۰۶/۲۹ - ۱۵:۵۴
با گذشت ماه‌ها از سفر تبلیغاتی وزیر دولت دوازدهم به سیستان و بلوچستان؛

اینجا همچنان مشترک موردنظر در دسترس نیست/ ضعف حوزه ارتباطات زندگی مردم را مختل و حیران کرده است

اینجا همچنان مشترک موردنظر در دسترس نیست/ ضعف حوزه ارتباطات زندگی مردم را مختل و حیران کرده است
نبود آنتن دهی مناسب در برخی شهر و روستا، قطع یا اختلال در شبکه‌های اینترنتی همراه و ثابت، عدم ارتباط مناسب دستگاه‌های کارت‌خوان اصناف ازجمله مشکلات و نواقص این حوزه است که همچنان باعث گلایه و شکایت مردم در سیستان و بلوچستان است.

به گزارش اس.بی پرس، اردیبهشت امسال بود که در پی گلایه و شکایات مردم و کاربران فضای مجازی سیستان و بلوچستان، آذر جهرمی وزیر ارتباطات دولت دوازدهم به یک سفر 10 روز به استان برای رفع نواقص حوزه ارتباطات در شهر و روستا آمد تا به مطالبه آن‌ها توجه و عمل کند.
 

اما این سفر کاری یک شوآف تبلیغاتی بیش در آستانه انتخابات ریاست جمهوری نبود که در آن مدعی رفع تمامی نواقص موجود شدند و این در حالی است که نه‌تنها مشکلات به‌طور کامل رفع نشد، بلکه به مشکلات و کاستی‌های حوزه ارتباطات در جنوب استان افزایش یافت.
 

نبود آنتن دهی مناسب در برخی شهر و روستا، قطع یا اختلال در شبکه‌های اینترنتی همراه و ثابت، عدم ارتباط مناسب دستگاه‌های کارت‌خوان اصناف ازجمله مشکلات و نواقص این حوزه است که همچنان باعث گلایه و شکایت مردم در سیستان و بلوچستان هستند.
 

شهر بندری بریس در جنوب سیستان و بلوچستان یکی از این نقاط است که باوجود سفر 10 روزه وزیر ارتباطات دولت دوازدهم همچنان با مشکلات این حوزه دست‌وپنجه نرم می‌کند.
 

زیرساخت‌های موجود در این شهر به‌اندازه‌ای ضعیف هستند که در صورت بارندگی یا نامناسب شدن شرایط جوی هوا شبکه ارتباطات تا ساعت‌ها قطع یا دچار اختلال می‌شود و حتی در برخی موارد چند روز کلیه ارتباطات شبکه‌های تلفن همراه و ثابت و اینترنت قطع و مردم بریس را حیران و سرگردان می‌شوند.
 

این قطع شدن یا اختلال تاکنون مشکلات زیادی را برای مردم بریس به وجود آورده است و باوجود شوآف تبلیغاتی وزیر دوازدهم هنوز هیچ اقدام قابل‌توجهی برای رفع این چالش و بحران صورت نگرفته است.

 


استراتژیک ترین بندر جنوب استان با قطعی اینترنت دست‌وپنجه نرم می‌کند

عمران تارم؛ عضو شورای اسلامی شهر بریس در گفت‌وگو با خبرنگار ما بیان کرد: شهر بریس یکی از مهم‌ترین و استراتژیک ترین شهرهای جنوب شهرستان دشتیاری با بیش از ۶ هزار نفر جمعیت است و با جمعیت شناوری که از روستاهای اطراف برای صید و صیادی و گردشگرانی که برای دیدن جاذبه‌های بی‌نظیر گردشگری به بریس می‌آیند بیش از هشت هزار نفر روزانه در حال تردد هستند.


وی با اشاره به اینکه سال‌هاست وضعیت ارتباطات و مخابرات در این شهر بندری پابرجاست افزود: مردم شهر بریس همان‌طور که در حوزه آب و برق دغدغه دارند چندین سال است که در حوزه مخابرات و ارتباطات هم نگرانی‌های جدی دارند.


این عضو شورای اسلامی شهر بریس تصریح کرد: حوزه ارتباطات در این منطقه از وضعیت آب و برق هم نامطلوب‌تر به نظر می‌رسد و باوجود پیشرفت‌های شگفت‌آور علم در حوزه فناوری اطلاعات در دنیای امروزه که یکی از ضروریات مهم زندگی انسان‌هاست دچار اختلال‌های زیادی کرده است.

 


ضعف حوزه ارتباطات زندگی مردم را مختل و حیران کرده است

وی ادامه داد: شهر بریس به دلیل ظرفیت‌های بالقوه فراوان در حوزه گردشگری و صیادی یکی از شهرهای مهم جنوب استان سیستان و بلوچستان محسوب می‌شود و به‌شدت نیازمند تأمین زیرساخت‌های فنی و خدماتی و فنّاورانه به‌ویژه درزمینهٔ فناوری ارتباطات است.


تارم با اشاره به اینکه شهروندان بریس همیشه با مشکلاتی ارتباطی روبه‌رو هستند اذعان کرد: قطعی ارتباط شبکه داخلی تلفن ثابت و اینترنت خانگی در چندین نقطه به دلیل قرار گرفتن کابل‌های شرکت مخابرات در سطح زمین و عدم کار کارشناسی در شهر بریس که بیش از یک سال است که توسط پیمانکار شرکت آب و فاضلاب جهت لوله‌کشی داخلی شهر بریس قطع‌شده است.

 


بی‌توجه شرکت‌های خدماتی باعث تخریب شبکه‌های مخابراتی بریس

وی گفت: شرکتی که خودسرانه بدون توجه به حریم کابل‌های مخابرات و نیاز مردم به وسایل ارتباطی بدون هیچ‌گونه کار کارشناسی اقدام به قطع کابل‌های شبکه تلفن ثابت و اینترنت خانگی کرده و عملاً ارتباط تلفن ثابت و اینترنت خانگی بیشتر مشترکان شهر بریس قطع و بلاتکلیف مانده است و اگر قطعی در حوزه مخابرات انجام شود تا هفته‌ها باید مردم چشم‌انتظار وصل دوباره ارتباط باشند.


وی افزود: در بحث قطعی شبکه و اینترنت تلفن همراه مرکز مخابرات بریس بدون باتری ذخیره برق است و با کوچک‌ترین نوسانات و قطعی برق در طول شبانه‌روز ارتباط تلفن همراه و اینترنت قطع می‌شود.


عضو شورای شهر بریس ادامه داد: سرعت اینترنت خانگی و تلفن همراه هم چندان تعریفی ندارد اوج نارضایتی و نگران مردم شهر بریس از مرکز مخابرات تا حدی جدی است که سال‌هاست موردانتقاد قرارگرفته و پارها مورد تأکید بوده است.


وی یادآور شد: قطعی اینترنت در بریس نه‌تنها برای شهروندان این شهر مشکلاتی به وجود می‌آورد بلکه صیادانی که از سایر مناطق برای صیادی به این بندر می‌آیند درگرفتن مجوز نیز دچار مشکل می‌شوند.


تارم خاطرنشان کرد: بانک‌ها، شرکت‌های تعاونی صید و صیادی از همه مهم‌تر تنها جایگاه سوخت این شهر نیز به علت قطعی اینترنت تعطیل وزندگی مردم به‌کلی مختل می‌شود.

 

 انتهای پیام/

منبع : dana.ir

نظرات شما

capcha