خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 11541
۱۴۰۰/۰۶/۳۰ - ۱۲:۰۸

حضور کلاس اولی‌ها در مدارس چگونه است؟

حضور کلاس اولی‌ها در مدارس چگونه است؟
معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش‌وپرورش گفت: جشن شکوفه‌ها روز پنج‌شنبه اول مهر برگزارمی شود و مدارس با توجه به شرایطی که دارند تمام یا تعدادی از دانش‌آموزان را با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در فضای مدرسه به شکل حضوری خواهند داشت.

به گزارش اس.بی پرس، معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش‌وپرورش درباره برگزاری جشن شکوفه‌ها در روز پنج‌شنبه اول مهر، اظهار کرد: طبق روال سال‌های گذشته، امسال نیز جشن شکوفه‌ها را داریم که مربوط به حضور کلاس اولی‌ها و نوآموزان پیش‌دبستانی در مدارس است.


وی افزود: جشن شکوفه‌ها روز پنج‌شنبه اول مهر در مدارس سراسر کشور برگزار می شود و مدارس با توجه به شرایطی که دارند پذیرای تمام یا تعدادی از دانش‌آموزان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در فضای مدرسه به شکل حضوری خواهند بود.


معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش‌وپرورش گفت: حضور کلاس اولی‌ها در مدرسه باعث آشنایی آن‌ها با معلم می‌شود تا اگر در فضای مجازی آموزش‌ها را پیگیری کردند، شناختی از معلم داشته باشند.


حکیم زاده با اشاره به اینکه در مدارس روستایی و عشایری از روز شنبه سوم مهرماه آموزش‌ها را به شکل حضوری خواهیم داشت، گفت: این مدارس به دلیل جمعیت پایین و امکان رعایت پروتکل‌های بهداشتی می‌توانند آموزش حضوری را آغاز کنند.


وی تأکید کرد: کلاس اولی‌ها حداقل هفته‌ای یک‌بار در ساعاتی که مدرسه مشخص می‌کند در مناطق مختلف در مدرسه حضور خواهند داشت و روند شروع به کار آموزش حضوری، تدریجی خواهد بود، تعداد دانش‌آموزان و شرایط مدرسه مدنظر است و اختیار را به شورای مدرسه داده‌ایم و مدارس می‌توانند درخواست حضوری بودن را به مناطق آموزش‌وپرورش ارائه کنند.

 

 انتهای پیام/

 

منبع : tasnimnews.com

نظرات شما

capcha