خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 11545
۱۴۰۰/۰۶/۳۰ - ۱۲:۵۲

کشف ۴۶ میلیارد ارز قاچاق در فرودگاه امام/ کشف ۱۳۰ هزار لیر ترکیه از مسافری با گذرنامه جعلی

کشف ۴۶ میلیارد ارز قاچاق در فرودگاه امام/ کشف ۱۳۰ هزار لیر ترکیه از مسافری با گذرنامه جعلی
فرمانده پلیس فرودگاه‌های پلیس پیشگیری ناجا از کشف ارزهای قاچاق به ارزش ۴۶ میلیارد ریال در فرودگاه امام (ره) خبر داد.

به گزارش اس.بی پرس، سرهنگ محسن عقیلی گفت: در راستای تدابیر ابلاغی به یگان‌های تابعه مبنی بر مبارزه با قاچاق ارز از مرزهای هوایی برای پشتیبانی از رونق اقتصادی کشور، همکارانم در پلیس فرودگاه حضرت امام خمینی (ره) در بازرسی از دو مسافر خروجی به مقصد استانبول، مقدار ۱۲۷ هزار و ۳۰۰ یورو و مقدار ۲۲ هزار دلار جمعاً به ارزش ۴۶ میلیارد ریال کشف که به دلیل عدم ارائه مدارک مثبته ضبط شد.

 

این مقام انتظامی ادامه داد: باوجود اطلاع‌رسانی متعدد در خصوص میزان ارز مسافری مجاز از طریق رسانه‌ها، جرائد و اطلاع‌رسانی گسترده پلیس در مبادی خروجی کشور، متأسفانه برخی از افراد سودجو و فرصت‌طلب اقدام به خروج غیرقانونی ارز از کشور می‌نمایند که پلیس فرودگاه حسب وظایف قانونی با حضور فعال و هوشمندانه در تمامی گلوگاه‌های خروجی با این افراد مقابله می‌نماید.

 

سرهنگ عقیلی خاطرنشان کرد: متهمان دستگیرشده به همراه ارزهای قاچاق مکشوفه برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شدند.

 

 

کشف ۱۳۰ هزار لیر ترکیه از مسافری با گذرنامه جعلی

همچنین سردار ملکی فرمانده پلیس‌راه آهن نیز از کشف ارز قاچاق به ارزش چهار میلیارد ریال توسط پلیس‌راه آهن آذربایجان خبر داد و در این خصوص گفت: مأموران پلیس‌راه آهن سلماس، حین کنترل مسافر مقصد ترکیه مقدار ۱۳۰ هزار لیر ترکیه فاقد هرگونه مدارک مثبته کشف کردند.

 

وی بابیان اینکه ارزش ارزهای قاچاق کشف‌شده ۴ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال است افزود: با بررسی بیشتر مشخص شد مشخصات هویتی متهم در کارت ملی با گذرنامه خروجی مطابقت ندارد و گذرنامه جعلی است.

 

سردار ملکی ادامه داد: متهم به همراه پرونده و ارزهای قاچاق مکشوفه برای سیر مراحل قانونی تحویل مرجع قضائی شد.

 

فرمانده پلیس‌راه آهن پلیس پیشگیری ناجا مبارزه هدفمند با قاچاق کالا و ارز را بسترساز حمایت از اقتصاد داخلی عنوان کرد و گفت: مقابله با افراد سودجو و جلوگیری از قاچاق کالا و ارز از مهم‌ترین مأموریت‌های پلیس‌راه آهن کشور است و همکارانم در سراسر میهن اسلامی تلاش می‌کنند با همکاری سایر سازمان‌ها و نهادهای مسئول گام‌های مؤثری در این زمینه بردارند.

 

 انتهای پیام/

منبع : isna.ir

نظرات شما

capcha