خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 11553
۱۴۰۰/۰۶/۳۰ - ۱۵:۴۶
سرهنگ سنچولی خبرداد

تشریح برنامه‌های هفته دفاع مقدس در زابل

تشریح برنامه‌های هفته دفاع مقدس در زابل
سرهنگ موسی سنچولی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج زابل گفت: در هفته دفاع مقدس ۲۳۶ برنامه شهرستانی، حوزه محور و پایگاه محور اجرا و جهت ترویج فرهنگ دفاع مقدس بیش از ۳۰ یادواره شهدا در سطح شهرستان برگزار خواهد شد.

به گزارش اس.بی پرس، نشست خبری سرهنگ موسی سنچولی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج زابل با جمعی از اصحاب رسانه به مناسبت هفته دفاع مقدس صبح امروز در محل فرماندهی سپاه این شهرستان برگزار شد.

 

در این نشست  سرهنگ موسی سنچولی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج زابل گفت: در دوران دفاع مقدس انقلاب نوپا  ایران بدون وابستگی به هیچ قدرتی مورد حمله یکی از قدرتمندترین ارتش های جهان قرار گرفت.

 

وی افزود: قدرت ارتش صدام به واسطه حمایت همه جانبه کشورهای غربی بود به طوری که بسیاری از کارشناسان پیروزی حتمی صدام را پیش بینی می کزدند.

 

سنچولی بیان کرد: از طرفی نیروی نظامی ایران نیز به واسطه نوپا بودن انقلاب و فرار فرماندهان ارتش و خارج کردن بخش مهمی از تجهیزات نظامی در برابر دشمن دست خالی بودند.

 

وی با بیان اینکه دشمن با اشغال خرمشهر سعی در تضعیف اقتصاد کشور را داشت گفت: در عملیات آزادسازی خرمشهر دشمن ۱۶ هزار کشته و ۱۹ هزار اسیر داد که پیروزی مهمی در تاریخ کشورمان محسوب می شود.

 

وی همچنین به برنامه های هفته دفاع مقدس اشاره کرد و افزود: در هفته دفاع مقدس ۲۳۶ برنامه شهرستانی، حوزه محور و پایگاه محور اجرا خواهد شد.

 

سنچولی گفت: همچنین به دلیل ترویج فرهنگ دفاع مقدس بیش از ۳۰ یادواره شهدا در سطح شهرستان برگزار خواهد شد.

 

فرمانده سپاه زابل گفت: دیدار با ایثارگران و رزمندگان دفاع مقدس، رژه خودرویی و موتوری بسیجیان، تجلیل از مدافعان سلامت،یادواره آبروی محله و کوهپیمایی و راهپیمایی خانوادگی از مهمترین برنامه های محوری هفته دفاع مقدس است.

 

 

فاطمه شیرزایی خبرنگار اس.بی پرس در زابل

 

انتهای پیام/

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha