خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 11557
۱۴۰۰/۰۶/۳۰ - ۲۲:۴۰

قُرُق داروی مؤثر نجات تالاب هامون

قُرُق داروی مؤثر نجات تالاب هامون
مدیرکل حفاظت محیط‌زیست سیستان و بلوچستان گفت: برگ برنده برنامه احیای تالاب هامون برنامه قرق برای حفظ دستاورد‌های علمی و عملی در بستر تالاب هامون است.

به گزارش اس.بی پرس، وحیدپورمردان مدیرکل حفاظت محیط‌زیست سیستان و بلوچستان گفت: برنامه‌های متنوع احیای تالاب هامون در قالب برنامه‌ای است که در چندین مرحله و گام‌به‌گام برای احیای تالاب هامون برنامه‌ریزی‌شده است، ازجمله برنامه‌های مؤثر در این خصوص می‌توان به احیای پوشش گیاهی تالاب اشاره کرد.

وی ادامه داد: احیای پوشش گیاهی پس از ده‌ها برنامه لایروبی و انتقال آب به کانون‌های مؤثر و موردنیاز، ضمن کاهش پدیده گردوغبار در شمال استان موجب نگهداشت بیشتر آب در بستر تالاب هامون شد.

پورمردان تصریح کرد: پس از برنامه‌های عمرانی در احیای تالاب هامون فاز نهال‌کاری و احیای سریع پوشش گیاهی در بستر تالاب هامون توسط محیط‌زیست کلید خورد که یکی از بهترین و مؤثرترین برنامه‌های احیای تالاب هامون است.

وی گفت: برنامه مهم و کارساز و نتیجه‌بخش که تقریباً خط پایان موفقیت برنامه احیای تالاب هامون است برنامه قُرُق تالاب است تا از محصول پروژه‌های انجام‌شده که بخشی از آن احیای پوشش گیاهی است، مراقبت و محافظت کند.

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست سیستان و بلوچستان اشاره کرد: برنامه قرق در چندین سطح ازجمله انعقاد قرارداد با بخش خصوصی، گشت‌های شبانه‌روزی یگان حفاظت محیط‌زیست و... در حال انجام است توانسته به‌عنوان برگ برنده در پروژه احیای تالاب هامون نقش مؤثری در این برنامه ایفا کند.

 

انتهای پیام/

 

منبع : yjc.news

نظرات شما

capcha