خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 11562
۱۴۰۰/۰۶/۳۱ - ۰۸:۱۳
هفته دفاع مقدس آغاز شد اما..

برنامه های محوری هفته دفاع مقدس در شهرستان زهک هنوز مشخص نیست

برنامه های محوری هفته دفاع مقدس در شهرستان زهک هنوز مشخص نیست
اگرچه اعلام شد تمام ادارات سین برنامه‌های خود را با موضوع دفاع مقدس به فرمانداری زهک ارائه تا فرماندار طی یک مصاحبه با رسانه‌ها برنامه ها را اعلام کند اما امروز که ۳۱ شهریور ماه و آغاز هفته دفاع مقدس می باشد هیچ برنامه‌ای از طرف مسئولین شهرستان زهک در خصوص هفته دفاع مقدس اعلام نشده است.

اس.بی پرس _ زهرا ابراهیمی کوهی: هر ملتی که به خودباوری نرسد، به شکوفایی نخواهد رسید و هر جامعه ای که به فکر شکوفایی نباشد؛ لاجرم به دریوزگی و وابستگی تن خواهد داد.

 

امروزه زنده نگه‌داشتن یاد و خاطره شهدا کمتر از شهادت نیست.آنچه که مهم است حفظ راه شهداست، یعنی پاسداری از خون شهدا، این وظیفه اول ماست …


سالروز شروع جنگ تحمیلی، اولین روز هفته‌ای است که با عنوان "هفته دفاع مقدس" نامگذاری شده است و از ۳۱ شهریورماه آغاز و تا ششم مهرماه ادامه دارد و مردم ایران یاد و خاطره هفته دفاع مقدس گرامی را می‌دارند.

 

 درتاریخ ۲۳ شهریور ساعت ۸:۳۰ صبح جلسه شورای اداری شهرستان زهک به ریاست اربابی فرماندار و اعضای شورای اداری شهرستان با موضوع ستاد گرامیداشت هفته دفاع مقدس در محل سالن اجتماعات فرمانداری زهک برگزار شد.

 

 در این جلسه پس از تبادل نظرات اعلام شد تمام ادارات سین برنامه‌های خود را با موضوع دفاع مقدس به فرمانداری زهک ارائه تا فرماندار طی یک مصاحبه با رسانه‌ها برنامه ها را اعلام کند اما امروز که ۳۱ شهریور ماه و آغاز هفته دفاع مقدس می باشد هیچ برنامه‌ای از طرف مسئولین شهرستان زهک در خصوص هفته دفاع مقدس اعلام نشده است.

 

 خبرنگار ما در تاریخ ٢٣ شهریورماه با مراجعه به بنیاد شهید شهرستان زهک و دیدار با رئیس این اداره از برنامه‌های هفته دفاع مقدس این نهاد جویا شد که رئیس اداره بنیاد شهیدو امور ایثارگران شهرستان زهک گفت: ما فعلاً اجازه نداریم این برنامه‌ها را دراختیار رسانه‌ها قرار دهیم؛ ما برنامه ها را به فرمانداری اعلام می‌کنیم و بعد فرماندار طبق مصاحبه و تکمیل خبر به اطلاع عموم خواهند رساند.

 

موضوع سین برنامه‌های محوری هفته دفاع مقدس در شهرستان زهک را طی تماس تلفنی از روابط عمومی فرمانداری زهک پیگیری کردیم که قرار شد درتاریخ ۲۵شهریور ماه سین برنامه ها جهت اطلاع رسانی عمومی در اختیار ما قرار گیرد اما باز هم هیچ برنامه ای اطلاع رسانی نشد.

 

مجدد روز ۲۹ شهریورماه طی پیام تلفنی موضوع را از روابط عمومی فرمانداری زهک پیگیری کردیم که ایشان طی پیامی اعلام کرد ما منتظر هستیم ناحیه بسیج سپاه شهرستان زهک برنامه ها را تنظیم و در اختیار ما قرار دهد که تاکنون این کار صورت نگرفته و به محض اینکه در اختیار ما قرار گیرد جهت اطلاع عموم مردم رسانه ای خواهیم داد.

 

 

امروز ۳۱ شهریورماه و آغازهفته دفاع مقدس هست مسئولین هنوز سین برنامه ها را اطلاع رسانی نکرده و حتی نشست و یا مصاحبه خبری در این خصوص نداشتند. مدیران و مسئولین در شهرستان زهک با رسانه رابطه خوبی ندارند در واقع خبری از تعامل و همکاری با رسانه در بین نهادها و ادارات نیست.

 

آنچه که در این چند روز عیان شد این است که مسئولین شهرستان زهک توانایی تنظیم سین برنامه های هفته دفاع مقدس را نداشته و همچنان در حال پاس کاری بین همدیگراند فارغ از اینکه دیگر زمانی برای بازی نیست و هفته دفاع مقدس آغاز شده این در حالی است که سایر شهرستان‌های منطقه سیستان یک هفته قبل برنامه های محوری این هفته را در رسانه‌ و از طریق بستر فضای مجازی به اطلاع عموم مردم منطقه رسانده اند.

 

  مشهود و معلوم شد که مسئولین ما دچار خلاء مدیریتی به طور خیلی جدی شده اند. و آنچه که باید بر آن تاکید و دیده شود عدم سوء مدیریت مسئولین سطح بالا در شهرستان است که گویا طناب اتحاد بین آنها پاره شده و هیچ گونه همکاری بین آنها نیست و هرکس خودسرانه عمل می‌کند حالا می‌توان نتیجه گرفته که چرا شهرستان زهک در انبوهی از مشکلات از جمله سوء مدیریت‌ها، بهشت پروژه‌های ناتمام ،عدم رونق و پیشرفت ،نبوده فضای سبز ،جاده، راه ،فاضلاب ، شن ها و ماسه ها و...... دست و پا می زند.

 

 آشفتگی مدیریتی و سوء مدیریتی بین همه مسئولین به روشنی دیده می‌شود و هر کسی در جایگاه خود یک تصمیم گیرنده و همه کاره است آنچه که باعث شده شهرستان زهک در منجلابی از مشکلات فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و... دست و پا بزند همین سوءمدیریت هایی هست که صدمات آن فقط بر پیکره ی شهر و مردم آن اثر خواهد گذاشت و الا مسئولین پشت میز نشین منتظرهستند که کی زمان مسئولیت آنها تمام شود یا به جایی بهتر انتقال یابند یا اینکه ساعت کاری و اداری آنها تمام شود ،متاسفانه در هیچ کدام از ادارات زهک ساعت کاری به طور خالص کار نمی‌شود و جوابگوی مردم نیستند کارمندان و مسئولین مشغول صبحانه خوردن ،چت کردن ، سخنرانی با همدیگر ،مأموریت یا جلسه و .... هستند.

 

درپایان طبق اطلاعات بدست آمده برخی برنامه ها ی هفته دفاع مقدس در شهرستان زهک عبارتند از:

برگزاری یادواره شهدا در برخی روستاها

برگزاری رژه موتوری

برگزاری نمایشگاه دفاع مقدس در اداره ارشاد اسلامی

برگزاری محفل انس با قرآن در روستا صفدر میربیک(روستای محل تولد شهید میرحسینی)

دیدار با خانواده شهدا

 

انتهای پیام/

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha