خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 11571
۱۴۰۰/۰۶/۳۱ - ۱۳:۵۳

آخرین روز تابستان بدون فوت کرونایی در سیستان و بلوچستان

آخرین روز تابستان بدون فوت کرونایی در سیستان و بلوچستان
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: سیستان و بلوچستان در آخرین روز تابستان یک روز بدون فوت کرونایی دیگر را سپری کرد.

به گزارش اس.بی پرس، سید محمد هاشمی شهری امروز اظهار کرد: در ۲۴ ساعت منتهی به‌روز چهارشنبه 31 شهریور 1400 هیچ مورد فوت جدیدی در بین مبتلایان به بیماری کرونا در سیستان و بلوچستان ثبت نشد.

وی ادامه داد: این برای پنجمین بار در طول ۳ ماه اخیر و بعد از فروکش کردن موج سوم بیماری کرونا در استان بود که یک روز دیگر بدون فوت را پشت سر گذاشتیم.

وی ادامه داد: با تلاش‌های همکارانمان در سه دانشگاه علوم پزشکی استان در شبانه‌روز گذشته 158 مورد مثبت جدید آزمایشگاهی شناسایی گردید و بدین ترتیب تعداد کل موارد مثبت آزمایشگاهی از ابتدای اپیدمی تاکنون به 122 هزار و 982 نفر رسید.

هاشمی اظهار کرد: در حال حاضر 229 بیمار حاد تنفسی در بیمارستان‌های استان بستری می‌باشند که از این تعداد 73 نفر بر اساس نتایج آزمایشگاهی مبتلابه کرونا می‌باشند.

وی با اشاره به اینکه روز گذشته هیچ بیمار فوت کرونایی نداشته‌ایم گفت: تاکنون متأسفانه 2528 نفر به علت ابتلا به کرونا در استان سیستان و بلوچستان جان خود را ازدست‌داده‌اند.

 

کرونا در کمین افرادی که واکسن نزده‌اند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با بیان اینکه واکسیناسیون کرونا میزان مرگ‌ومیر را به‌شدت کاهش می‌دهد گفت: واکسن زدن دلیلی بر مبتلا شدن فرد به کرونا نیست ولی از ابتلای شدید و مرگ فردی که هر دو دوز واکسن کرونا را دریافت نموده است به‌شدت می‌کاهد.

به گفته دکتر هاشمی تاکنون بیش از 371 هزار دوز واکسن کرونا در مناطق تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی زاهدان تزریق‌شده است.

وی ادامه داد: از تمامی هم استانی‌های عزیز که تاکنون نسبت به تزریق واکسن کرونا اقدام نکرده‌اند درخواست دارم جهت حفظ سلامتی خود برای تلقیح واکسن اقدام کنند.

 

 انتهای پیام/

منبع : farsnews.ir

نظرات شما

capcha