خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 11579
۱۴۰۰/۰۶/۳۱ - ۱۹:۳۷

رئیس سازمان بازرسی کل کشور از پارک علم و فناوری زاهدان بازدید کرد

رئیس سازمان بازرسی کل کشور از پارک علم و فناوری زاهدان بازدید کرد
حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسن درویشیان رئیس سازمان بازرسی کل کشور و هیات همراه امروز /چهارشنبه/ از ظرفیت‌های علمی پارک علم و فناوری سیستان و بلوچستان در زاهدان بازدید کرد.

به گزارش اس.بی پرس، بازدید از پارک علم و فناوری سیستان و بلوچستان آخرین برنامه رئیس سازمان بازرسی کل کشور بود که در این بازدید از قسمت‌های مختلف این پارک و کارخانه نوآوری دیدن و از نزدیک در جریان کارها و اقدامات نوآوران، شرکت‌های دانش‌بنیان و مخترعان این استان قرار گرفت.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور در سفر به زاهدان به‌اتفاق مسئولان دستگاه قضایی سیستان و بلوچستان ابتدا در گلزار شهدای بهشت مصطفی (ص) این شهر حضور یافت و سپس در آیین تکریم و معارفه بازرس کل این استان شرکت کرد.
 

لازم به ذکر است پارک‌های علم و فناوری با هدف سازمان‌دهی محیط مناسب برای خلق و توسعه شرکت‌های مبتنی بر فناوری، از طریق گردهم‌آوردن نهادهای دانش‌­بنیان و شرکت‌های خصوصی ایجادشده‌اند.

پارک‌های علم و فناوری معمولاً در مناطقی نزدیک به دانشگاه و مراکز تحقیقاتی ایجاد می‌شوند و سرمایه‌گذاری در زیرساخت را برای جذب متقاضیان باکیفیت ارتقا می‌دهند.

پارک علم و فناوری سیستان و بلوچستان با توجه و تأکید بر ظرفیت­‌های موجود در منطقه و با در کنار هم قراردادن زیرساخت‌­ها، فرایندها و سیستم‌­های حمایتی تلاش کرده تا نقش مؤثری در توسعه زیست بوم نوآوری منطقه ایجاد کند.

 

این مجموعه بر این هدف است تا ظرفیت­‌های حمایتی موجود در سیستان و بلوچستان را به‌واسطه تجمیع دستگاه­‌های مرتبط به‌درستی اعمال و هدایت کند و با محور قرار دادن توسعه هم‌زمان زیرساخت­‌های فیزیکی، فناوری و حمایتی نقش مهمی در زیست بوم نوآوری و دانش‌­بنیان ایفا کند.

 

 انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha