خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 11581
۱۴۰۰/۰۷/۰۱ - ۰۸:۳۲
رئیس گروه پیش‌بینی هواشناسی:

بارش‌های تابستانه در سیستان و بلوچستان ۹۵ درصد افزایش یافته است

بارش‌های تابستانه در سیستان و بلوچستان ۹۵ درصد افزایش یافته است
رئیس گروه پیش‌بینی هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: باوجوداینکه بارش‌های تابستانه استان ۹۵ درصد بیشتر از نرمال شد اما این بارندگی‌ها نتوانسته کسری ۶۴ درصد بارش استان را جبران کند.

به گزارش اس.بی پرس، علی ملاشاهی روز پنجشنبه اظهار داشت: از ابتدای تابستان تاکنون حدود ۲۰ میلی‌متر باران در سیستان و بلوچستان باریده که این بارش‌ها ۹۵.۱ درصد بیشتر از نرمال است.
وی افزود: اگرچه سیستان و بلوچستان تابستان را پرباران سپری کرد اما کم‌بارشی شدید در پاییز و زمستان سبب شد تا استان سال زراعی را با کاهش ۶۴ درصدی باران به پایان برساند.

 

رئیس گروه پیش‌بینی و هشدار سیستان و بلوچستان ادامه داد: از ابتدای سال زراعی تاکنون فقط ۳۵ میلی‌متر باران در استان باریده که تنها پنج میلی‌متر آن مربوط به پاییز و زمستان گذشته بوده است.
 

وی ادامه داد: علاوه بر این، سیستان و بلوچستان در سال زراعی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ کم بارش ترین استان کشور نیز شد بطوریکه اختلاف بارش استان با دومین استان کم بارش کشور یعنی هرمزگان معادل ۴۳ درصد بارش‌های امسال است.
 

ملاشاهی افزود: بر اساس آخرین خروجی نقشه‌های پیش‌یابی و مدل‌های جوی پیش‌بینی می‌شود امروز و فردا نیز بارش‌های همرفتی در برخی مناطق جنوب شرق، مرکز و نیمه جنوبی استان ادامه یابد.

 

 انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha

اخبار