خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 11589
۱۴۰۰/۰۷/۰۱ - ۱۱:۵۱

اطلاعیه سازمان نظام پزشکی در خصوص کارت هوشمند واکسن

اطلاعیه سازمان نظام پزشکی در خصوص کارت هوشمند واکسن
انتشار اطلاعیه مرکز آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت مبنی بر فاقد اعتبار بودن کارت‌های هوشمند واکسن صادره از سوی هر نهادی غیر از وزارت بهداشت، تماس‌های اعضای سازمان نظام پزشکی در خصوص کارت‌های صادرشده از سوی این سازمان را به دنبال داشت؛ اداره کل روابط عمومی نظام پزشکی دراین‌باره توضیحاتی را ارائه داد.

به گزارش اس.بی پرس، اداره کل روابط عمومی سازمان نظام پزشکی جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد که پیرو اطلاعیه مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت مبنی بر این‌که بعضی افراد یا سازمان‌ها درازای مبالغی، نامه یا کارت کاغذی، پلاستیکی یا دیجیتال به زبان انگلیسی خارج از سیستم وزارت بهداشت صادر می‌کنند که فاقد اعتبار است؛ مطالبی جهت تنویر افکار اعضای محترم سازمان نظام پزشکی به استحضار می‌رسد.

از ابتدای همه‌گیری کرونا، سازمان نظام پزشکی همواره در کنار مردم و اعضای جامعه پزشکی ایستاده و در این زمینه پیشرو بوده است و از تلاش برای تهیه و توزیع اقلام حفاظتی برای کادر درمان و تا سیس سایت corona.ir به‌منظور آگاهی بخشی به مردم تا اصرار بر واردات واکسن معتبر و واکسیناسیون اعضای سازمان و کادر درمان و نیز تأسیس سامانه عوارض سنجی و نوبت‌دهی واکسیناسیون دریغ نکرده است و در بسیاری از آن‌ها سازمان نظام پزشکی پیش‌تر از وزارت بهداشت و سایر نهادهای مرتبط فعالیت خود را آغاز کرد.

بنا بر اعلام روابط عمومی سازمان نظام پزشکی، صدور کارت دیجیتال واکسیناسیون هم از کارهای فراموش‌شده‌ای بود که به دلیل اصرار اعضای سازمان نظام پزشکی برای همکارانی که در کنگره‌های بین‌المللی شرکت می‌کنند، توسط سازمان و برای نخستین بار صورت گرفت.

خوشبختانه برخورد مثبت با کارت مذکور در خارج از کشور که به سبب جایگاه برتر سازمان‌های نظام پزشکی در دنیا است، موجی از درخواست همکاران برای صدور کارت برای خود و خانواده‌هایشان را ایجاد نمود.

اداره کل روابط عمومی سازمان نظام پزشکی آورده است: اطلاعیه مرکز آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت از حیث تأکید بر اعتبار کارت دیجیتال صادره از سوی آن وزارتخانه متین‌ و موجه است، لکن ازآنجاکه به‌نوعی بی‌اعتبار نشان دادن کارت صادره از سوی سازمان مهم نظام پزشکی است، جای تأمل و تأسف دارد.

سازمان نظام پزشکی جمهوری اسلامی ایران برای آن دسته از همکارانی که صدور کارت هوشمند واکسیناسیون از سوی سازمان متبوعشان اولویت دارد؛ همچنان در حال خدمت‌رسانی است.

 

 انتهای پیام/

منبع : isna.ir

نظرات شما

capcha