خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 11591
۱۴۰۰/۰۷/۰۱ - ۱۲:۴۴
معاون فنی گمرک ایران:

رجیستری تلفن همراه در مبادی ورودی کشور، غیرحضوری شد

رجیستری تلفن همراه در مبادی ورودی کشور، غیرحضوری شد
ارونقی گفت: تمام کنترل‌های لازم در راستای رجیستر نمودن گوشی به‌صورت کاملاً غیرحضوری و ظرف مهلت یک ماه از تاریخ ورود مسافر، در سامانه مربوطه انجام می‌شود.

به گزارش اس.بی پرس، طبق اعلام گمرک ایران و با توجه به دستور وزیر امور اقتصادی و دارایی مبنی بر حذف کلیۀ ایستایی‌های موجود در فرآیند رجیستری گوشی تلفن همراه مسافرین ورودی و انجام فرآیند مذکور به‌صورت غیرحضوری، صرفاً باید احراز هویت شخص مسافر و گوشی تلفن همراه وی در مبادی ورودی توسط گمرک در حداقل زمان ممکن صورت پذیرد.

بنابراین، تمام کنترل‌های لازم بعدی در راستای رجیستر نمودن گوشی ازجمله کنترل گذرنامه از طریق سرویس ناجا و وجود سیم‌کارت به نام مسافر ورودی، به‌صورت کاملاً غیرحضوری و ظرف مهلت یک ماه از تاریخ ورود مسافر، در سامانه مربوطه انجام می‌پذیرد.

باید توجه داشت هیچ فرآیند اضافی ازجمله تکمیل فرم، پرداخت حقوق ورودی یا سایر فرآیند‌ها نباید در گمرکات مبادی ورودی وجود داشته باشد و در صورت مشاهده ایجاد هرگونه ایستایی در این زمینه، وفق مقررات رفتار خواهد شد.

شایان‌ذکر است گمرک جمهوری اسلامی ایران به‌زودی نسبت به ارائه برخط سرویس مسافری بر روی اینترنت نیز اقدام خواهد نمود تا مسافرین ورودی بتوانند پیش از ورود یا هنگام ورود به کشور، نسبت به ورود اطلاعات و IMEI گوشی تلفن همراه خود، به‌شرط کنترل اولیه توسط گمرک، اقدام کنند و مراتب به طریق مقتضی اطلاع‌رسانی خواهد شد.

همچنین ارزش تمام مدل‌های گوشی تلفن همراه در سامانه، جهت ادامه فرآیند رجیستری تعریف و اعمال‌شده است و مسافران ورودی می‌توانند در هنگام رجیستر نمودن گوشی تلفن همراه خود با مراجعه به سامانه، اطلاعات لازم در این خصوص را مورداستفاده قرار دهند.

 

 انتهای پیام/

منبع : yjc.news

نظرات شما

capcha