خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 11596
۱۴۰۰/۰۷/۰۱ - ۱۸:۰۲

بلیت ۵ میلیون تومانی پروازهای اربعین نایاب شد/ حداقل قیمت ۷ میلیون تومان

بلیت ۵ میلیون تومانی پروازهای اربعین نایاب شد/ حداقل قیمت ۷ میلیون تومان
بیشتر دفاتر معرفی‌شده برای فروش پروازهای اربعین با حجم انبوه تقاضای زائران و نبود بلیت مواجه هستند.

به گزارش اس.بی پرس، روز سه‌شنبه سازمان هواپیمایی کشوری لیست دفاتر فروش بلیت پروازهای اربعین را اعلام کرد که بر این اساس، ۱۳ دفتر فروش در تهران و ۲۰ دفتر در سایر شهرها تدارک دیده‌شده است.

بااین‌حال با توجه به کمبود بلیت پروازهای اربعین، بیشتر دفاتر معرفی‌شده با حجم انبوه متقاضیان از یک‌سو و نبود بلیت برای بازه‌های زمانی موردنظر زائران روبه‌رو هستند.

در بیشتر دفاتر، متقاضیان پس از ساعت‌ها معطلی و دریافت نوبت، ابتدا می‌توانند روند پیش ثبت‌نام را برای دامنه زمانی مورد تقاضای خود انجام دهند.

سپس می‌بایست بازهم منتظر بمانند تا سامانه‌ای از سوی سازمان هواپیمایی کشوری در دسترس کاربران این دفاتر خدمات مسافرتی قرارگرفته، بازشده و امکان ثبت و خرید بلیت فراهم شود.

تعدادی از متقاضیان خرید بلیت پروازهای اربعین گفتند: از ابتدای صبح که در این دفاتر نوبت گرفته‌اند تا ظهر توانسته‌اند تنها پیش ثبت‌نام کنند و درصورتی‌که سامانه باز شود یا پرواز فوق‌العاده‌ای در نظر گرفته شود، بلافاصله به دلیل بالا بودن تقاضا، پُر می‌شود.

همچنین برخی دفاتر معرفی‌شده، اگرچه بلیت پروازهای رفت‌وبرگشت را عرضه می‌کنند، اما به گفته مسافران، باوجودآنکه پروازهای برگشت به خاطر باز شدن مرزهای زمینی، با تقاضای کمتری مواجه هستند، درصورتی‌که زائر بخواهد آن را به‌صورت یک‌طرفه تهیه کند، با نرخ‌هایی بسیار پایین‌تر از نرخ مصوب سالان هواپیمایی عرضه‌شده است که مجموع رفت‌وبرگشت، مثلاً حدود ۴ میلیون تومان است اما دفاتر اعلام‌شده آن را با نرخ ۵ تا ۵.۵ میلیون تومان عرضه می‌کنند.

ضمن اینکه در دفاتر خدمات مسافرتی که خارج از لیست اعلامی از سوی سازمان هواپیمایی کشوری، اقدام به فروش بلیت پروازهای اربعین می‌کنند، به‌هیچ‌عنوان بلیت رفت‌وبرگشت ۵ میلیون تومانی یافت نمی‌شود.

یک متصدی یک آژانس هواپیمایی گفت: بلیت ۵ میلیون تومانی رفت‌وبرگشت پروازهای اربعین به‌هیچ‌عنوان وجود ندارد و حداقل نرخ موجود برای روزهای ۳ یا ۴ مهر به نجف و برگشت برای روزهای ۶ یا ۷ مهر به تهران، ۷ میلیون تومان است.

 

 انتهای پیام/

منبع : khabaronline.ir

نظرات شما

capcha