خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 11606
۱۴۰۰/۰۷/۰۲ - ۱۴:۵۵

بیمه محصولات کشاورزی لازمه خرید تضمینی محصول در سیستان و بلوچستان

بیمه محصولات کشاورزی لازمه خرید تضمینی محصول در سیستان و بلوچستان
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان: در سال زراعی جاری خرید تضمینی محصولات کشاورزی منوط به بیمه بودن محصولات شد.

به گزارش اس.بی پرس، معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان با اشاره به اعلام هشدارهای هواشناسی مبنی بر کاهش نزولات جوی در پاییز امسال گفت: بیش از ٢٢ محصول استراتژیک کشاورزی در چتر حمایتی بیمه قرار دارند و ضروری است بانک کشاورزی با استقرار کارگزاران بیمه در شهرستان‌ها، کشاورزان را در بیمه نمودن محصولات ترغیب کنند.

امان اله طوقی افزود تنها راه کمک به کشاورزان خسارت‌دیده، فقط از طریق بیمه امکان‌پذیر خواهد بود و در سال زراعی جاری خرید تضمینی محصولات توسط دولت منوط به بیمه بودن محصول شده است.

معاون خدمات بیمه‌ای بانک کشاورزی استان نیز گفت: از سال گذشته تاکنون بابت خسارت‌های وارده در کلیه زیر بخش‌های کشاورزی، بیش از ٣٢١ میلیارد ریال غرامت به‌حساب بیمه‌گذاران خسارت‌دیده در سطح سیستان و بلوچستان واریزشده است.

فیروزی با توجه به تغییرات اقلیمی و آب‌وهوایی و تداوم خشک‌سالی در استان، خواستار تحت پوشش قرار گرفتن کامل محصولات کشاورزی خصوصاً کشت های پاییزه و کشت های قراردادی شد.

 

/انتهای پیام

 

منبع : iribnews.ir

نظرات شما

capcha