خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 11624
۱۴۰۰/۰۷/۰۳ - ۰۹:۵۹

خط‌کشی بیش از ۱۰۰۰ کیلومتر از راه‌های سیستان و بلوچستان

خط‌کشی بیش از ۱۰۰۰ کیلومتر از راه‌های سیستان و بلوچستان
مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای شمال سیستان و بلوچستان گفت: ۱۰۲۸ کیلومتر از راه‌های ارتباطی استان باصرفه جویی بالغ‌بر ۳۱ میلیارد ریال به‌وسیله اداره ایمنی، ترافیک و حریم راه‌های این اداره کل در ۶ ماهه نخست سال جاری خط‌کشی شد.

به گزارش اس.بی پرس، به نقل از پایگاه خبری راه و شهرسازی، ایوب کرد ارتقاء ایمنی راه‌ها را از اولویت‌های این اداره کل برشمرد و افزود: هدف از خط‌کشی راه‌ها منظم کردن حرکت وسایل نقلیه، ارتقای ایمنی عبور و مرور و همچنین آگاهی دادن به استفاده‌کنندگان از راه و راهنمایی آنان است.

وی ادامه داد: این اداره کل در راستای استفاده بهینه از امکانات و کاهش هزینه‌ها این سطح از خط‌کشی راه‌ها را با استفاده از اکیپ امانی و تنها بااعتبار ۶۱ میلیارد و ۶۸۰ میلیون ریال اجرایی کرد درحالی‌که اگر توسط پیمانکار بخش خصوصی عملیاتی می‌شد نیاز به ۹۲ میلیارد و ۵۲۰ میلیون ریال اعتبار بود.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای شمال استان سیستان و بلوچستان تصریح کرد: با عنایت به تلاش‌های فراوان انجام پذیرفته از سوی عوامل راهداری استان سعی شده در هیچ‌یک از راه‌های شریانی واصلی استان مشکلی از بابت خط‌کشی مشاهده نشود.

کرد پاک‌سازی و زیباسازی حریم راه‌ها، نصب تابلوهای اطلاعاتی، تقویت علائم افقی و عمودی، بهبود وضعیت حفاظ‌ها و نگهداری روشنایی محورها را از دیگر وظایف حوزه ایمنی، ترافیک و حریم راه‌ها راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای عنوان کرد.

وی افزود: در این راستا در ۶ ماهه نخست سال جاری همکاران ما در اداره ایمنی و ترافیک علاوه بر خط‌کشی محورها ساخت ۲۰۰ مترمربع تابلو اطلاعاتی و کیلومتر شمار، نصب تعداد ۲۳۰۰ علائم اطلاعاتی، ساخت ۱۷۵ عدد پایه‌های تابلو و چراغ چشمک‌زن و همچنین اجرا و نصب ۵ کیلومتر گارد ریل را انجام داده‌اند که همه این اقدامات به افزایش ایمنی تردد کاربران جاده‌ای کمک قابل‌توجهی خواهد کرد.

 

 انتهای پیام/

منبع : isna.ir

نظرات شما

capcha