خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 11625
۱۴۰۰/۰۷/۰۳ - ۱۰:۰۵

فعال‌سازی تمامی کارخانه‌های آرد سیستان و بلوچستان

فعال‌سازی تمامی کارخانه‌های آرد سیستان و بلوچستان
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: تمامی کارخانه‌های آرد استان طی سال‌های اخیر احیا و مجدد فعال شدند که درنتیجه آن امروز بخشی از مشکلات حوزه آرد استان رفع شده است.

به گزارش اس.بی پرس، ماندانا زنگنه صبح امروز در کارگروه آرد و نان استان که در سالن جلسات این معاونت برگزار شد؛ اظهار کرد: تعداد بالای روستاها و بعد مسافت سیستان و بلوچستان سبب شده بود تا در توزیع آرد ورودی به استان مشکلاتی به وجود آید که نرسیدن آن به مناطق دوردست تر یکی از آن‌ها بود درنتیجه برای حل و رفع این موارد احیای کارخانه‌های آرد این خطه با جدیت بیشتری در دستور کار قرار گرفت.

وی بیان کرد: درنهایت با برگزاری جلسات مختلف، در حوزه جنوب استان کارخانه آرد ستاره ایرانشهر با ظرفیت اسمی تولید ماهانه یک هزار و ۲۰۰ تن آرد به چرخه تولید بازگشت و در حوزه مرکز استان هم کارخانه آرد تفتان طلایی خاش با ظرفیت اسمی تولید یک هزار و ۳۰۰ تن آرد در ماه احیا شد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: همچنین برای حوزه شمال استان هم سرانجام کارخانه آرد زابل در شهرستان نیمروز با ظرفیت اسمی تولید ماهانه یک هزار و ۲۰۰ تن آرد به چرخه تولید بازگشت.

زنگنه افزود: با توجه به اینکه نان قوت غالب مردم استان به شمار می‌رود، در کنار احیای کارخانه‌ها سهمیه آرد واردشده به استان هم سه هزار تن افزایش یافت، علاوه بر آن محدودیت صدور مجوز صنفی واحدهای نانوایی با سهمیه آرد صنف و صنعت هم رفع شد.

وی ادامه داد: برای تسریع در ارسال آرد به مناطق مختلف استان ازجمله روستاهای دورتر از مرکز شهرستان‌ها هم برای خرید ۳۰ دستگاه نیسان و ۱۰ دستگاه کامیون حمل آرد به مناطق روستایی و عشایری از محل صندوق کارآفرینی امید کشور مجوز اخذ تسهیلات کم‌بهره گرفته شد.

 

انتهای پیام/

منبع : farsnews.ir

نظرات شما

capcha