خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 11644
۱۴۰۰/۰۷/۰۴ - ۰۷:۵۲

واکسیناسیون شرط بازگشایی مدارس نیست

واکسیناسیون شرط بازگشایی مدارس نیست
سخنگوی وزارت آموزش‌وپرورش در امر بازگشایی مدارس، گفت: از ابتدا بحث واکسیناسیون دانش آموزان به‌عنوان شرط بازگشایی مدارس نه در ایران و نه حتی در دنیا مطرح نبوده است.

به گزارش اس.بی پرس، علیرضا کمره‌ای معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش‌وپرورش و سخنگوی بازگشایی مدارس در مورد مهم‌ترین تمهیداتی که مدارس می‌توانند برای برگزاری آموزش حضوری در نظر بگیرند گفت: همچون سایر اجتماعات موضوع فاصله‌گذاری، بهداشت فردی و استفاده از ماسک از مسائل مهمی است که با اتکا به آن می‌توان به نتایج مثبت در کنترل همه‌گیری رسید.

 

سخنگوی وزارت آموزش‌وپرورش در امر بازگشایی مدارس ادامه داد: در صورت درگیری دانش‌آموزی که والدین آن یا خانواده به کرونا مبتلا شده‌اند نیز می‌توان موضوع غربالگری را نیز از دیگر تمهیدات مدارس جهت کنترل شیوع و آموزش ایمن دانست.

 

وی گفت: ضدعفونی مداوم و در اختیار قرار دادن اقلام ضدعفونی نیز در اختیار مدارس موضوع مهمی است که می‌تواند در این خصوص کمک‌کننده باشد.

 

وی در پاسخ به این سؤال که آیا تا آغاز آموزش حضوری به شکل سراسری واکسیناسیون انجام خواهد شد یا خیر گفت: تاکنون نه در ایران نه حتی در دنیا بحث واکسیناسیون دانش آموزان شرط آغاز آموزش حضوری نبوده است، اگرچه که روند واکسیناسیون دانش آموزان نیز با سرعت خوب ایجادشده است، اما تلاش ابتدایی ما واکسیناسیون فرهنگیان، کادر آموزشی، اولیا دانش آموزان و حتی رانندگان سرویسی بود که با این دانش آموزان در ارتباط هستند.

 

وی ادامه داد: برای آغاز آموزش حضوری و بازگشایی مدارس واکسیناسیون عمومی را به‌عنوان یکی از اهداف مدنظر قراردادیم، اما نه واکسیناسیون دانش‌آموزی را، اگرچه که آن نیز با بازگشایی کامل مدارس به درجه خوبی خواهد رسید.

 

 انتهای پیام/

منبع : mizan.news

نظرات شما

capcha