خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 11645
۱۴۰۰/۰۷/۰۴ - ۰۷:۵۸

برنامه‌ریزی برای بازگشت زائران با ۲۵۰۰ اتوبوس/ احتمال بازگشایی شلمچه و چذابه

برنامه‌ریزی برای بازگشت زائران با ۲۵۰۰ اتوبوس/ احتمال بازگشایی شلمچه و چذابه
معاون حمل‌ونقل سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای اعلام کرد: برای بازگشت زمینی زائران مراسم اربعین امسال از مرز مهران برنامه‌ریزی‌های لازم صورت گرفته است و ۲۵۰۰ دستگاه اتوبوس را پیش‌بینی کرده‌ایم اما اگر دیگر مرزها مانند شلمچه و چذابه از سوی دولت عراق و ایران برای بازگشت زائران باز شود، آمادگی کامل داریم.

به گزارش اس.بی پرس، بابک طالبی درباره آخرین وضعیت بازگشت زمینی زائران از مرز مهران و برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده برای زوار، اظهار کرد: همان‌طور که از سوی ستاد مرکزی اربعین اعلام‌شده بود، مرزهای زمینی صرفاً برای برگشت مهیا هستند و در همین راستا برای جابه‌جایی زوار حدود ۲۵۰۰ دستگاه اتوبوس از همه کشور فراخوان شده است و آمادگی برای خدمت‌رسانی به آن‌ها را داریم.

وی افزود: امروز خبرهایی منتشر شد مبنی بر اینکه احتمال بازگشایی مرزهای شلمچه و چذابه برای بازگشت زائران وجود دارد. اگر این اجازه از سوی دولت عراق و ایران صادر شود آمادگی کامل برای مرز شلمچه و چذابه خواهیم داشت و این انعطاف برای انجام هماهنگی‌های لازم و جابه‌جایی زوار وجود دارد.

معاون حمل‌ونقل سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای ادامه داد: در حال حاضر مرز مهران کاملاً آماده بازگشت زائران بوده مدیرکل دفتر مسافری در این محل مستقرشده است که البته بنا بر اعلام دولت عراق برای برگزاری مراسم اربعین، پیش‌بینی می‌کنیم از بعدازظهر همین روز زوار به‌تدریج و با آهنگی مشخص به کشور برگردند. البته اگر قبل از آن بازگشایی دیگر مرزهای عراق برای بازگشت زوار اعلام شود آن را اطلاع‌رسانی خواهیم کرد و از زائران می‌خواهیم قبل از بازگشت اطلاعات لازم درباره باز بودن یا نبودن دیگر مرزهای دو کشور را کسب کنند.

طالبی در پاسخ به سؤال دیگری درباره اینکه اگر تخلفی مانند گران‌فروشی در حوزه حمل‌ونقل جاده‌ای به وجود آمد، زائران باید چه‌کاری انجام دهند؟ تأکید کرد: همه ناظران سازمان راهداری و مسئولان به‌صورت شبانه‌روزی در ستاد مرکزی و ستادی که در سازمان راهداری تشکیل‌شده پاسخگو هستند و اگر به‌صورت موردی تخلفی رخ داد زائران می‌توانند از طریق سامانه تلفنی ۱۴۱ و سامانه پیام کوتاه ۱۰۰۰۱۴۱ با ما تماس بگیرند و از فردا آمادگی برای بازگشت زائران وجود دارد که البته پیش‌بینی می‌کنیم از بعدازظهر روز دوشنبه این اتفاق بیافتد.

 

 انتهای پیام/

منبع : khabaronline.ir

نظرات شما

capcha