خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 11648
۱۴۰۰/۰۷/۰۴ - ۰۸:۱۸

تلاش جهادی جهت رفع مشکلات آبی در کنارک/ سد کهیر تا پایان سال ۱۴۰۰ آبگیری می‌شود

تلاش جهادی جهت رفع مشکلات آبی در کنارک/ سد کهیر تا پایان سال ۱۴۰۰ آبگیری می‌شود
فرماندار شهرستان کنارک گفت: همه ظرفیت‌ها برای پایان تنش‌های آبی و آب‌رسانی در شهرستان کنارک بکار گرفته‌شده است.

به گزارش اس.بی پرس، فرماندار شهرستان کنارک در نشست با مدیرعامل آب و فاضلاب استان سیستان و بلوچستان گفت: بیمارستان ۶۴ تختخوابی نیروی دریایی دارای ۹۶ درصد پیشرفت فیزیکی است و با تأمین آب، تجهیزات آن نصب و به‌زودی به بهره‌برداری خواهد رسید.

حمیدالدین یوسفی گفت: با ایجاد خط اختصاصی آب‌رسانی به بیمارستان ۶۴ تختخوابی نیروی دریایی کنارک و تجهیز آن، این بیمارستان به‌زودی برای بهره‌برداری آماده می‌گردد.

یوسفی به پروژه سد کهیر اشاره کرد و گفت: با تخصیص ۱۰۰ درصدی اعتبارات و با آبگیری این سد تا پایان سال ۱۴۰۰ درصد بالایی از مشکلات کمبود آب شرب شهرستان مرتفع خواهد شد.

یوسفی همچنین گفت: بهسازی شبکه بندینی کمک شایانی در امر آب‌رسانی روستاهای منطقه خواهد کرد. لذا در امر اجرای آن باید تسریع گردد.

فرماندار شهرستان کنارک در ادامه گفت: با بهره‌مندی از ظرفیت خیرین آب‌رسان در شهرستان، شاهد رشد چشمگیری در رفع معضلات آب‌رسانی در شهرستان هستیم. لذا برای اتمام پروژه‌های آب‌رسانی همراهی و همکاری همه دستگاه‌های اجرایی مورد انتظار می‌باشد.

علیرضا قاسمی مدیرعامل آب و فاضلاب استان نیز در این جلسه از افزایش ۵۰ هزار مترمکعبی ظرفیت آب‌شیرین‌کن کنارک تا پایان دولت سیزدهم خبر داد و گفت ۲۰ هزار مترمکعب از ظرفیت اعلامی تا پایان سال ۱۴۰۰ به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی به موضوع زیرساخت آب‌رسانی به بیمارستان ۶۴ تختخوابی نیروی دریایی کنارک اشاره کرد و گفت آمادگی کامل جهت حفاری و لوله‌گذاری را از مخزن شهر به بیمارستان داریم که این موضوع را اولویت دانسته و لوله و اتصالات جهت اجرای پروژه تأمین گردیده است تا با قید فوریت آب‌رسانی این پروژه اجرا گردد.

وی در ادامه به موضوع فاضلاب بیمارستان نیروی دریایی الحاقی به شهر کنارک اشاره کرد و افزود: مهم‌تر از هر مسئله موضوع دفع فاضلاب بیمارستانی است و بر همین اساس باید بیمارستان یک پیش‌تصفیه فاضلاب طراحی و از آب خروجی جهت فضای سبز به نحو مطلوب استفاده نماید و در این زمینه نیز آمادگی همکاری لازم جهت انجام امور مشاوره‌ای را داریم.

قاسمی گفت یکی از اقداماتی مناسبی که صورت پذیرفته ایجاد تیم خیرین و ساماندهی آن‌هاست و تاکنون جهت آب‌رسانی به ۳۵۰ روستا قرارداد خیری منعقد و از این تعداد ۶۲ روستا آب‌رسانی شده است.

مدیرعامل آبفا استان سیستان و بلوچستان در ادامه تصریح کرد: دفع فاضلاب شهرستان کنارک از درجه اهمیت بالایی برخوردار است و هم‌اکنون ۷۵ درصد شهر کنارک دارای شبکه فاضلاب می‌باشد ولی کمتر از ۲۰ درصد وارد مدار شده و با ایجاد ایستگاه پمپاژ جدید این موضوع به ۶۰ درصد افزایش خواهد یافت و جهت تکمیل پروژه دفع فاضلاب از اعتبارات خاص به‌ویژه اعتبارات توسعه سواحل مکران نیز بهره‌گیری شود.

وی در ادامه افزود: تأمین آب دغدغه ماست و باهدف افزایش دبی آب ۴ حلقه چاه در کهیر در حال کف شکنی است و حفر یک چاه در دستور کار قرار دارد و درزمینهٔ آب‌رسانی به‌موقع با همکاری همه‌جانبه‌ای که در شهرستان کنارک وجود دارد تلاش بر این است که تانکرهای آب‌رسانی جمع‌آوری و آب پایدار در اختیار مردم قرار گیرد.

 

 انتهای پیام/

منبع : yjc.news

نظرات شما

capcha