خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 11651
۱۴۰۰/۰۷/۰۴ - ۰۹:۰۸
فلاحی:

اجرای رتبه‌بندی معلمان موجب افزایش کیفیت آموزشی کشور می‌شود

اجرای رتبه‌بندی معلمان موجب افزایش کیفیت آموزشی کشور می‌شود
یک عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با تأکید بر اهمیت موضوع رتبه‌بندی معلمان گفت: رتبه‌بندی موجب می‌شود هم کیفیت آموزشی ما افزایش پیدا کند و هم در نظام آموزش‌وپرورش ایجاد شایستگی را شاهد باشیم.

به گزارش اس.بی پرس، حجت‌الاسلام احمد حسین فلاحیبا اشاره به لایحه رتبه‌بندی معلمان‌ و چالش‌هایی که این لایحه پشت سر گذاشت، عنوان کرد: بیش از ۱۰ سال است که هم فرهنگیان و هم نمایندگان منتظر هستند که این لایحه هرچه سریع‌تر به مجلس بیاید تا بررسی و تصویب آن نهایی شود.

وی افزود: مجلس قبل از عید کلیات لایحه را به‌صورت دوشوری تصویب کرد تا مجدداً در پایان دولت قبلی به دولت جدید بازنگردد، در کمیسیون نیز بند به بند آن بررسی و اصلاح شد تا بند هفتم که مربوط به مسائل مالی بود. هزینه رتبه‌بندی معلمان حداقل ۳۰ هزار میلیارد تومان است.

نماینده مردم همدان تصریح کرد: دولت سابق ۵ هزار و دویست میلیارد برای این موضوع در نظر داشت، ولی آقای نوبخت ادعا می‌کرد که برای این لایحه ۶۰ هزار میلیارد تومان در نظر گرفته‌شده است و برای همین مسائل مالی، این لایحه در این مدت میان کمیسیون آموزش و تحقیقات و سازمان برنامه‌وبودجه در کش‌وقوس بود و این مسئله موجب شده بود که لایحه رتبه‌بندی نهایی نشود.

فلاحی ادامه داد: امیدوارم مسائل مالی لایحه رفع شده باشد تا دوباره دچار چالش نشود، برای این ۳۰ هزار میلیارد تومان یا باید ردیف جدیدی ایجاد کنیم یا از ردیف‌های دیگر کمک بگیریم.

این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در پایان اضافه کرد: رتبه‌بندی معلمان موجب می‌شود هم کیفیت آموزشی ما افزایش پیدا کند و هم در نظام آموزش‌وپرورش ایجاد شایستگی را شاهد باشیم تا ‌بر اساس آن شایستگی‌ها مشکلات معیشتی معلمان رفع شود.

 

 انتهای پیام/

منبع : isna.ir

نظرات شما

capcha