خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 11654
۱۴۰۰/۰۷/۰۴ - ۱۳:۱۳

جلسه بررسی مشکلات شهر زاهدان در استانداری سیستان و بلوچستان برگزار شد

جلسه بررسی مشکلات شهر زاهدان در استانداری سیستان و بلوچستان برگزار شد
معاون اجتماعی پلیس سیستان و بلوچستان در جلسه بررسی مشکلات شهر زاهدان که در محل استانداری برگزار شد بر لزوم رفع عوامل تأثیرگذار بر امنیت شهر زاهدان تأکید کرد.

به گزارش اس.بی پرس، جلسه بررسی مشکلات کلان‌شهر زاهدان در حوزه‌های مختلف، اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی، امنیتی و ترافیکی با حضور استاندار سیستان و بلوچستان در محل استانداری برگزار شد.

سرهنگ علی رحیمی معاون اجتماعی پلیس سیستان و بلوچستان، در این جلسه به تشریح مؤلفه‌ها و عواملی که امنیت شهر زاهدان را تحت‌الشعاع قرار داده است پرداخت و سپس راهکار‌هایی را برای از بین بردن آن‌ها بیان کرد.

معاون اجتماعی پلیس استان، ابتدا به بازارچه‌ها محلی زاهدان و جمعه‌بازارهای سطح این شهرستان پرداخت و اظهار داشت: متأسفانه جانمایی بد بازارچه‌ها و جمعه‌بازارها در محلات مختلف علاوه بر ایجاد چهره نامنظم شهری، مشکلات انتظامی و ترافیک فراوانی را برای شهروندان ایجاد کرده است که لازم است در خصوص جانمایی مجدد این بازارچه‌ها تجدیدنظر شود.

سرهنگ رحیمی در ادامه به وقوع سرقت اموال سازمان‌ها و نهاد‌های دولتی و غیردولتی در سطح شهر زاهدان اشاره کرد و بر لزوم اختصاص ۳ تا ۵ درصد از منابع این سازمان‌ها برای بحث امنیتی و پیشگیری از سرقت اموالشان تأکید نمود.

این مقام انتظامی در بخش دیگری از سخنان خود به حرکات نمایشی خودرو‌ها در برخی محلات زاهدان اشاره و اظهار داشت با بررسی صورت گرفته علت اصلی شکل‌گیری چنین رفتار‌هایی از سوی برخی رانندگان جوان که موجب سلب آسایش شهروندان و بروز تصادفات متعددی در سطح شهر زاهدان شده است، نبود امکانات لازم برای تفریح و تخلیه هیجانات آن‌هاست که می‌طلبد مسئولان محترم در خصوص تأسیس یک پیست اتومبیل‌رانی و موتورسواری استاندارد در سطح شهرستان زاهدان اقدام تا جوانان با حضور در این پیست‌ها نسبت به تخلیه هیجانات خود اقدام کنند.

وی در پایان پیشنهاد اختصاص ابنیه توسط شهرداری برای کلانتری غرب زاهدان را به‌منظور تأمین امنیت بهتر شهرک‌های غدیر، برق و جهاد ارائه کرد.

در این جلسه سرهنگ علی‌اکبر معتمدی رئیس پلیس راهور شهرستان زهدان نیز برای کاهش مشکلات ترافیک زاهدان و کاهش تصادفات شهری پیشنهاد‌هایی، چون احداث تقاطع غیر هم‌سطح، ایجاد سرعت کاه، احداث پل عابر پیاده و افزایش روشنایی برای تعدادی از معابر شهر زاهدان ارائه کرد.

 

 انتهای پیام/

منبع : yjc.news

نظرات شما

capcha