خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 11658
۱۴۰۰/۰۷/۰۴ - ۱۷:۱۴

کشف ۵۸۰ هزار قلم دارو قبل از خروج از کشور

کشف ۵۸۰ هزار قلم دارو قبل از خروج از کشور
با تلاش پلیس امنیت اقتصادی سیستان و بلوچستان یک باند سازمان‌یافته قاچاق دارو در شهر زاهدان منهدم و بیش از ۵۸۰ هزار قلم داروی قاچاق قبل از خروج از کشور توقیف شد.

به گزارش اس.بی پرس، سردار احمد طاهری فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان اظهار داشت: مأموران پلیس امنیت اقتصادی استان با اشراف اطلاعاتی خود به سرنخ‌هایی دست یافتند که نشان می‌داد اعضای یک باند سازمان‌یافته قاچاق، قصد انتقال غیرقانونی ۲ محموله بزرگ دارویی از تهران به شهر زاهدان و سپس خروج غیرقانونی آن‌ها از مرز‌های شرقی، به خارج از کشور را دارند.

وی افزود: در این رابطه مأموران با رصد و کنترل نامحسوس تحرکات اعضای این باند، سرانجام روز گذشته قاچاقچیان را که به‌وسیله ۲ دستگاه کامیون در حال انتقال محوله دارویی به یکی از انبار‌های حومه شهر زاهدان بودند روئیت و آن‌ها را متوقف کردند.

فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان تصریح کرد: در بازرسی از کامیون‌های توقیفی بیش از ۵۸۰ هزار قلم انواع اقلام داروی قاچاق و خارج از شبکه قانونی توزیع کشف شد.

سردار طاهری خاطرنشان کرد: ارزش اقلام دارویی کشف‌شده برابر اعلام نظر کارشناسان سازمان غذا و دارو بیش از ۱۱ میلیارد ریال برآورد شده است.

وی با اشاره به دستگیری ۳ فرد متخلف در این رابطه و معرفی آن‌ها به مراجع قضائی با بیان اینکه پدیده قاچاق کالا و سرمایه‌های ملی یکی از عوامل اصلی اخلال در نظام اقتصادی کشور است، بر عزم جدی پلیس در برخورد با این پدیده شوم تأکید و از شهروندان خواست اخبار و اطلاعات خود را در این خصوص با تماس ۱۱۰ در اختیار پلیس بگذارند.

 

 انتهای پیام/

 

منبع : yjc.news

نظرات شما

capcha