خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 11662
۱۴۰۰/۰۷/۰۴ - ۲۰:۰۳
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان:

افراد سالمند واکسن کرونا را در محل زندگی خود دریافت خواهند کرد

افراد سالمند واکسن کرونا را در محل زندگی خود دریافت خواهند کرد
هاشمی شهری گفت: با توجه به ناتوانی برخی افراد سالمند جهت مراجعه به مراکز تجمیعی واکسیناسیون کارکنان بهداشت و درمان به‌صورت فعال برای تزریق واکسن کرونا در محل زندگی آنان حضور پیدا خواهند کرد.

به گزارش اس.بی پرس، محمد هاشمی شهری رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان اظهار داشت: هم استانی‌های بالای ۶۰ سال و یا اطرافیانشان می‌توانند با مراجعه به پایگاه‌های سلامت شهری، خانه‌های بهداشت روستایی و یا مراکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی محل زندگی خود درخواست حضور تیم‌های سیار را مطرح تا همکاران ما به محل سکونت این افراد مراجعه کنند.

وی افزود: با توجه به حذف محدودیت سنی و اینکه همه افراد بالای ۱۵ سال سیستان و بلوچستان می‌توانند در سامانه salamat.gov.ir نام‌نویسی کنند میزان استقبال هم استانی‌های گرامی بیشتر شده اما بااین‌وجود میزان استقبال افراد مسن همچنان کامل و رضایت‌بخش نیست.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان تصریح کرد: باوجوداینکه محدودیت نام‌نویسی در سامانه نوبت‌دهی واکسیناسیون را برای این افراد برداشته‌ایم اما در بررسی‌های انجام‌شده یکی از موانع واکسیناسیون افراد با سن بالای ۶۰ سال دشواری حضور در مراکز تجمیعی واکسیناسیون بوده است.

وی ادامه داد: قصد داریم تا با ارائه این خدمت جدید که از زاهدان شروع کرده‌ایم این امکان را برای افراد مسن هم فراهم کنیم تا در محل زندگی خود امکان دریافت واکسن را داشته باشند.

هاشمی خاطرنشان کرد: باوجوداینکه گونه‌های جهش‌یافته ویروس کرونا افراد جوان را هم دچار مشکل می‌کند اما افراد مسن بخصوص افرادی که واکسن درافت نکرده‌اند همچنان بیشترین قربانیان بیماری مهلک کرونا را تشکیل می‌دهند.

وی از فرزندان و اطرافیان افراد سالمند درخواست کرد تا ضمن تشویق این بزرگواران به مشارکت در واکسیناسیون به آنان کمک کنند تا واکسن این عزیزان نیز تلقیح شود.

 

 انتهای پیام/

 

منبع : yjc.news

نظرات شما

capcha