خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 11664
۱۴۰۰/۰۷/۰۴ - ۲۰:۱۸

۸۰۰ هزار نفر از خدمات سازمان تأمین اجتماعی بهره‌مند هستند

۸۰۰ هزار نفر از خدمات سازمان تأمین اجتماعی بهره‌مند هستند
مدیرکل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان گفت: ۲۲۲ هزار نفر در حوزه کار و تولید استان بیمه‌شده تأمین اجتماعی و درمجموع ۸۰۰ هزار نفر از خدمات سازمان تأمین اجتماعی بهره‌مند هستند.

به گزارش اس.بی پرس، مهرداد جهان‌دیده مدیرکل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان در نشست مشترک با رئیس بسیج کارگران، نمایندگان تشکل‌های کارگری و کارفرمایی سیستان و بلوچستان اظهار داشت: این استان باوجود داشتن ظرفیت‌های بسیار، درگیر مسائل و مشکلاتی است که باید آن‌ها را برطرف کرد.

وی افزود: در سال‌های اخیر چهار مجموعه فرهنگی و ورزشی کارگران در زاهدان، زابل، خاش و ایرانشهر ساخته شد و در ۲ سال اخیر نیز ایجاد استخر در این چهار شهر شروع‌شده که امیدواریم این پروژه‌ها امسال بهره‌برداری شود.

مدیرکل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان بیان کرد: تنها مراجع رسیدگی به سؤالات و مناقشات کارگری گروه‌های تشخیص و هیات‌های حل اختلاف هستند که این استان دارای ۱۸ هیات تشخیص با ۱۵۰ نفر عضو به‌عنوان نمایندگان کارگران، کارفرمایان و دولت است و این افراد کمک می‌کنند تا مناقشات برطرف شود.

وی خاطرنشان کرد: امسال حدود چهار هزار و ۵۰۰ شکایت مورد رسیدگی قرار گرفت و با تعاملی که وجود دارد بیشتر آرا سازشی بوده چراکه معتقدیم زمانی که در سازش و مصالحه وجود دارد در مسیر قانونی موجود نیست.

جهان‌دیده ادامه داد: در راستای صیانت از حقوق کار و بهداشت‌کار در یک‌ساله اخیر بالغ‌بر ۱۰ هزار بازرسی انجام‌شده تا هرکجا ایراد و نقصی وجود داشت از فروغ قانونی مرتفع شود.

وی تصریح کرد: یکی از موضوعاتی که در بحث ایمنی و صیانت از نیروی کار دنبال می‌شد، آگاهی بخشی به جامعه هدف بود.

مدیرکل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان بیان کرد: یکی دیگر از اتفاقات خوبی که در حوزه روابط کار به وجود آمد ایجاد سامانه روابط کار بود که در آینده به‌صورت شفاف دنبال می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: در حوزه تشکیل تشکل‌های کارگری رشد حدود ۲۰ درصدی ایجادشده که این امر در کنار تمدید اعتبار تشکل‌هایی که مدت اعتبار قانونی آن‌ها به اتمام رسیده بود محقق شده است.

جهان‌دیده افزود: ما سعی کردیم از همه ظرفیت‌هایی که در سیستان و بلوچستان وجود دارد کمک بگیریم تا مسائل و مشکلات جامعه کار و تولید را به حداقل ممکن رسانده و آن‌ها را مرتفع کنیم و یکی از عواملی کمک‌کننده در این زمینه همین تشکل‌های کارگری و کارفرمایی بود.

وی ادامه داد: سیستان و بلوچستان استانی صنعتی به معنای رایج نیست اما به همین میزان صنعت سعی کردیم مسائل و مشکلات کارگری را مرتفع کنیم و امیدواریم در هر جایگاه بتوانیم مدافع منافع مردم در همه حوزه‌ها باشیم.

 

 انتهای پیام/

 

منبع : yjc.news

نظرات شما

capcha