خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 11672
۱۴۰۰/۰۷/۰۴ - ۲۲:۰۰

پروژه راه‌آهن چابهار زاهدان کی به بهره‌برداری می‌رسد؟

پروژه  راه‌آهن چابهار  زاهدان  کی به بهره‌برداری می‌رسد؟
درحالی‌که مقرر بود پروژه احداث راه‌آهن چابهار- زاهدان پیش از اتمام دولت دوازدهم پایان یابد، این پروژه نیمه‌تمام نیز به دولت سیزدهم به ارث رسید.

به گزارش اس.بی پرس، به گواه کارشناسان شرط عملیاتی شدن یک بندر، اتصال ریلی آن است چراکه بار‌های بندر با تناژ بالا و طی مسافت‌های طولانی اصطلاحاً ریل پسندند و به‌صرفه است که با ریل جابه‌جا شوند. برای بندری در قد و قواره چابهار عملیاتی شدن سریع‌تر آن نیازی فوری است؛ برای اتصال چابهار به خط ریلی سراسری، خط چابهار- زاهدان از سال ۸۹ شروع‌شده؛ در آن سال قطعه اول حدفاصل چابهار- زاهدان شروع شد، اما به دلیل کمبود منابع، پروژه خوابید. این پروژه همچون پروژه‌های دیگری است که باید در دولت دوازدهم به سرانجام می‌رسید که نرسید!

برای روشن شدن موضوع سراغ خیرالله خادمی معاون وزیر راه و شهرسازی رفتیم؛ وی در گفتگو با خبرنگار تسنیم اظهار داشت: در برنامه محرومیت‌زدایی از سیستان و بلوچستان و استفاده از ظرفیت ترانزیتی بندر بین‌المللی چابهار، پروژه‌های متعدد راه‌سازی در حال اجرا است.

خادمی می‌افزاید: در حوزه بزرگراه یک هزار و ۱۰۰ کیلومتر بزرگراه از بندر چابهار تا شمال استان و زابل نیاز است که ۴۸۰ کیلومتر آن زیر بار ترافیکی رفته و در حوزه راه‌آهن هم خط آهن چابهار- زاهدان در حال حاضر ۵۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و سال ۱۴۰۲ به بهره‌برداری می‌رسد.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربنا‌های حمل‌ونقل ادامه می‌دهد: در حال حاضر حدفاصل زاهدان- خاش با بیش از ۱۷۰ کیلومتر ریل‌گذاری شده و درمجموع ۶۸ درصد عملیات زیرسازی و همان‌طور که گفتم ۵۵ درصد کل پروژه تکمیل‌شده است.

وی ادامه داد: برای تکمیل راه‌آهن چابهار- زاهدان حدود ۳۰۰ میلیون یورو از محل صندوق توسعه ملی اختصاص‌یافته که تاکنون بیش از ۱۳۵ میلیون یورو هزینه شده و احتمالاً این مقدار وام برای تکمیل کل خط کافی است.

 به گواه کارشناسان و صاحب‌نظران بین‌المللی بندر چابهار تنها بندر اقیانوسی ایران است و به خاطر قرارگیری در خارج از خلیج‌فارس و شروع ورودی اقیانوس هند در دریای عمان راهبردی‌ترین، به‌صرفه‌ترین، امن‌ترین و اقتصادی‌ترین بندر ایران، افغانستان و پنج کشور آسیای میانه است؛ این بندر در طرح استراتژیک توسعه سواحل مکران یک‌تنه بار دیگر بنادر خخلیج‌فارس را در آینده نزدیک به دوش خواهد کشید و به بندر اصلی واردات، صادرات و ترانزیت ایران، افغانستان و پنج کشور آسیای میانه تبدیل خواهد شد.

شرط عملیاتی شدن راهبردی‌ترین بندر ایران ریل است؛ عمده بار‌های ترانزیتی، وارداتی و صادراتی ایران، افغانستان و آسیای میانه به دلیل تناژ بالا و طی مسافت طولانی به‌اصطلاح ریل پسند هستند و به‌صرفه است تا با ریل جابه‌جا شوند.

محور ریلی چابهار- زاهدان- مشهد- سرخس ۱۳۵۰ کیلومتر طول دارد و اقتصادی‌ترین و طولانی‌ترین محور ریلی در دست ساخت ایران است که به دو قطعه عمده تقسیم‌شده؛ قطعه اولش، ۶۲۸ کیلومتر، چابهار را به زاهدان و مرز میلک (مرز ایران و افغانستان) متصل می‌کند و امکان اتصال ریلی به راه‌آهن سراسری و قطعه دومش، ۷۶۰ کیلومتر، زاهدان را به بیرجند، مشهد و در انتها سرخس وصل می‌کند و مقصد چابهار را مرز ترکمنستان و آسیای میانه می‌کند.

 

 انتهای پیام/

منبع : yjc.news

نظرات شما

capcha