خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 11675
۱۴۰۰/۰۷/۰۴ - ۲۲:۵۱
وزیر امور خارجه:

سیاست خارجی ایران در این دوره متوازن و تأکید بر ارتقاء روابط با همه خواهد بود

سیاست خارجی ایران در این دوره متوازن و تأکید بر ارتقاء روابط با همه خواهد بود
وزیر امور خارجه با حضور در سرکنسولگری کشورمان در فرانکفورت گفت: ضمن تأکید بر سیاست حسن همسایگی و اولویت منطقه و آسیا، برنامه سیاست خارجی ایران در این دوره متوازن و تأکید بر ارتقاء روابط با همه خواهد بود.

به گزارش اس.بی پرس، حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه در مسیر بازگشت از نیویورک با توقف کوتاه در فرانکفورت با حضور در محل سرکنسولگری کشورمان در فرانکفورت با جمعی از ایرانیان فرهیخته مقیم آلمان در حوزه‌های مختلف علمی، پزشکی، تجاری، اقتصادی دیدار و طی گفتگوی صمیمی و دوستانه، تبادل‌نظر کرد.

وزیر خارجه در این دیدار با گرامیداشت اربعین حسینی و یاد و خاطره شهدا و جان‌فشانی‌های یاران امام حسین (ع) در کربلا، رشادت‌های آنان را نقطه عطفی در مسیر رویارویی حق علیه باطل در طول تاریخ بشریت خواند.

امیر عبداللهیان ضمن تبیین دستور جناب آقای رئیسی رئیس‌جمهور در مورد حل اساسی و ریشه‌ای مشکلات ایرانیان خارج از کشور و تسهیل امور آن‌ها، یادآور شد که رئیس قوه قضائیه و رئیس مجلس شورای اسلامی نیز بر این موضوع تأکیددارند.

وی افزود: جامعه ایرانیان در هر جای از این جهان پهناور با هر سلیقه، همواره وجودشان برای ایران بسیار مغتنم و مهم بوده و هر جا صحبت از ایرانیان هست فرهیختگی و برجستگی‌های علمی و فرهنگی آنان جلوه‌گر می‌شود. به‌گونه‌ای که به‌طور مثال پزشکان حاذق ایرانی درکشورهای مختلف از جایگاه بسیار بالا و اثرگذاری در حوزه کاری خود برخوردار بوده و محل رجوع در سطوح بالا می‌باشند.

وزیر خارجه با تأکید بر اهمیت و ضرورت حضور و مشارکت خود ایرانیان در فرایند تصمیم‌گیری‌های داخل کشور، اظهار داشت: علاوه بر وجود نمایندگی‌های سیاسی و کنسولگری‌های ایران در خارج از کشور برای برقراری ارتباط و انتقال درخواست‌ها و پیشنهاد‌ها و ابتکارات آحاد ایرانیان، تلاش خواهد شد از مسیری قانونی این فرصت برای همه ایرانیان در خارج از کشور فراهم شود تا با تعیین و انتخاب معتمدینی از میان خود، نقش کلیدی را در فرایندهای تصمیم‌گیری ایفا کنند. این ابتکار می‌تواند در تعیین مکانیسم اجرایی و عملی برای پیگیری درخواست‌ها و مطالبات جامعه ایرانیان اهمیت خاصی داشته و در به نتیجه رسیدن درخواست‌ها و رفع مشکلاتشان مؤثر خواهد بود.

امیر عبداللهیان تصریح کرد: ضمن تأکید بر سیاست حسن همسایگی و اولویت منطقه و آسیا، برنامه سیاست خارجی ایران در این دوره متوازن و تأکید بر ارتقاء روابط با همه خواهد بود.

لازم به ذکر است جمعی از ایرانیان حاضر نیز نکات و پیشنهاد‌هایی را داشتند که از سوی وزیر خارجه موردتوجه ویژه قرارگرفته و مقرر شد پیگیری شوند.

 

 انتهای پیام/

منبع : tasnimnews.com

نظرات شما

capcha