خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 11682
۱۴۰۰/۰۷/۰۵ - ۱۱:۵۷
تقاضای فرماندار زهک از روحانیون، ریش‌سفیدان، ادارات و شوراهای اسلامی شهر و روستا؛

برای پوشش گسترده واکسیناسیون کرونا در سطح شهرستان همه باید همکاری و کمک کنند

برای پوشش گسترده واکسیناسیون کرونا در سطح شهرستان همه باید همکاری و کمک کنند
فرماندار زهک در جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی که در محل فرمانداری برگزار شد، تأکید کرد: همکاری ادارات، شوراهای اسلامی، نیروهای بسیجی، روحانیون و ریش‌سفیدان جهت پوشش گسترده واکسیناسیون کرونا در سطح شهرستان ضروری است.

به گزارش خبرنگار اس.بی پرس، روز یکشنبه ۱۴۰۰/۷/۴ کارگروه سلامت و امنیت غذایی با الویت برنامه واکسیناسیون کرونا با حضور فرماندار، مدیر شبکه بهداشت و درمان و مسئولین و نمایندگان سایر ادارات در محل فرمانداری شهرستان زهک تشکیل شد.

کرونا و پوشش واکسیناسیون گروه‌های مختلف سنی را ارائه نمود و اظهار داشت: با انجام واکسیناسیون حداکثری مردم علیه بیماری کووید ۱۹ و رعایت پروتکل‌های بهداشتی، سیر صعودی موارد ابتلا، موارد بستری و مرگ بسیار کاهش می‌یابد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان در ادامه همکاری مردم و ادارات شهرستان در راستای پوشش حداکثری واکسیناسیون گروه‌های سنی را خواستار شد و افزود  ر اساس اولویت‌های تعیین‌شده از سوی وزارت بهداشت، تزریق واکسن کرونا در کلیه مراکز خدمات جامع سلامت، پایگاه‌های سلامت، خانه‌های بهداشت و همچنین مرکز تجمیعی واکسیناسیون کرونا در حال انجام است.

مهندس اربابی فرماندار شهرستان زهک در این جلسه، ضمن تبریک  هفته دفاع مقدس و یاد و خاطره شهدای ۸ سال دفاع مقدس، از تلاش پزشکان و کادر بهداشت و درمان شهرستان زهک در امر مقابله با بیماری کرونا قدردانی نمود و گفت: جامعه پزشکان و مدافعان سلامت، همان‌گونه که در دوران دفاع مقدس در کنار رزمندگان اسلام در جبهه‌های حق علیه باطل حضور داشتند امروز نیز در خط مقدم مبارزه با بیماری کرونا قرار دارند و در این راه شهدای زیادی را تقدیم نمودند.

وی با اشاره به تجربیات کسب‌شده در دوران شیوع بیماری کرونا در کشورهای مختلف دنیا، گفت: شیوع بیماری کرونا در جامعه سبب شده به این نتیجه برسیم که تغییر در سبک و روش‌های زندگی ضروری است  و تنها راه مبارزه با بیماری کرونا افزایش واکسیناسیون افراد جامعه و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی است.

مهندس اربابی در ادامه از تلاش و همکاری بسیجیان و سایر ادارات شهرستان با شبکه بهداشت و درمان در اجرای منظم و دقیق طرح شهید حاج قاسم سلیمانی تقدیر و تشکر نمود و افزود  همان‌گونه که در طرح شهید حاج قاسم سلیمانی کلیه نیروهای بسیجی و ادارات شهرستان در راستای مقابله با بیماری کرونا با کادر بهداشت و درمان همکاری نمودند در راستای پوشش حداکثری واکسیناسیون کرونا نیز ضروری است که ادارات، شوراهای اسلامی، نیروهای بسیجی، روحانیون و ریش‌سفیدان جهت پوشش گسترده واکسیناسیون کرونا در سطح شهرستان نسبت به اطلاع‌رسانی و آگاه‌سازی مردم همکاری نمایند.

در ادامه کارشناس مسئول واحد پیشگیری و مبارزه با بیماری‌ها شبکه بهداشت و درمان، گزارشی از وضعیت بیماری کرونا و پوشش واکسیناسیون در شهرستان را ارائه نمود.

 

 

 

 انتهای پیام/

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha