خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 11692
۱۴۰۰/۰۷/۰۶ - ۰۹:۱۲

آیابزرگسالان هم می‌توانند واکسن دانش‌آموزی دریافت کنند؟

آیابزرگسالان هم می‌توانند واکسن دانش‌آموزی دریافت کنند؟
دبیر کل و سخنگوی جمعیت هلال‌احمر، گفت‌: تفاوت واکسن وارداتی برای سنین زیر ۱۷ سال با سایر واکسن‌های وارداتی سینوفارم در این است که همه گروه‌های سنی می‌توانند از آن استفاده کنند.

به گزارش اس.بی پرس، محمدحسن قوسیان مقدم دبیر کل و سخنگوی جمعیت هلال‌احمر در مورد واکسن‌های وارداتی تک دز گفت: این واکسن‌ها مناسب سنین زیر ۱۷ سال است و طبق موارد و مشخصاتی که طرف مقابل برای ما ارسال کرده است این واکسن‌ها قابلیت تزریق به بزرگسالان را نیز دارد.

وی در پاسخ به این سؤال که این نوع واکسن‌ها چه تفاوتی با واکسن‌های سینوفارم قبلی که به شکلی دو دزی تزریق می‌شده است دارد، گفت: تفاوت این نوع واکسن با نوع قبل در این است که این نوع قابل تزریق به سنین زیر ۱۷ سال نیز است اگرچه که همه گروه‌های سنی نیز می‌توانند با آن مورد واکسینه قرار بگیرند.

قوسیان مقدم در پاسخ به این سؤال که آیا محموله‌های جدیدی ویژه استفاده سنین زیر ۱۷ سال نیز همچنان وارد خواهد شد گفت: برای همین هفته محموله دیگری از واکسن در حدود ۶ میلیون دز درراه است و پنجشنبه وارد کشور خواهد شد.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا هلال‌احمر قصد ندارد در حال حاضر به‌جز سینوفارم واکسن دیگری به کشور وارد کند گفت: با توجه به توافقاتی که صورت گرفته است با ورود محموله‌های سنگین واکسن در ماه جاری بخش اعظمی از نیاز کشور مرتفع خواهد شد.

وی در مورد میزان واکسیناسیون کرونا در پایگاه‌های هلال‌احمر تا به امروز، گفت: با توجه به همکاری هلال‌احمر با وزارت بهداشت آمار دقیقی در دست نیست، اما این موضوع در حال پیگیری است تا بتوانیم آماری ویژه میزان واکسیناسیون پایگاه‌های هلال‌احمر در سطح کشور منتشر کنیم.

قوسیان مقدم گفت: سازمان جوانان و توان‌بخشی مسئولیت واکسیناسیون را به عهده‌دارند یکی از این مراکز تا روز‌های قبل اعلام کرد که از آغاز فعالیت پایگاه‌های واکسیناسیون هلال‌احمر بالغ‌بر ۳ میلیون واکسن تزریق کرده است.

وی در پایان در مورد فعالیت هلال‌احمر در امر پایش مرزها گفت: فعالیت پایش سلامت هلال‌احمر چون سابق ادامه دارد، به همین جهت درراه بازگشت زائران از کشور عراق هلال‌احمر همراه با سایر نهادهای مسئول به امر پایش سلامت و انجام تست‌های فوری و پی سی آر از آن عزیزان خواهد پرداخت.

 

 انتهای پیام/

منبع : mizan.news

نظرات شما

capcha