خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 11703
۱۴۰۰/۰۷/۰۶ - ۱۳:۵۵
یک عضو کمیسیون عمران مجلس:

ایرلاین‌ها وجه اضافی را به زائران برمی‌گردانند

ایرلاین‌ها وجه اضافی را به زائران برمی‌گردانند
یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: طبق دستور وزیر راه و شهرسازی، ایرلاین‌هایی که خارج از نرخ مصوب مبالغ اضافه‌ای از زائران دریافت کرده‌اند موظف هستند این وجه اضافی را به مردم برگردانند.

به گزارش اس.بی پرس، رحمت‌الله فیروزی درباره گران‌فروشی برخی ایرلاین‌ها برای سفر مردم به کربلا، اظهار کرد: وزیر راه و شهرسازی به‌صراحت اعلام کرد شرکت‌های هوایی و ایرلاین هایی که بلیت‌های سفر به عراق را گران‌تر از نرخ مصوب دولت به زائران فروخته‌اند باید مبلغ اضافی را به مردم برگردانند و سازمان هواپیمایی کشوری هم دراین‌باره حمایت لازم را انجام خواهد داد.

وی افزود: هر شرکت هوایی که گران‌فروشی کرده و تخلف آن محرز باشد دولت و دستگاه‌های مربوط با آنان برخورد قانونی خواهند کرد و وزارت راه و شهرسازی اقدامات لازم دراین‌باره را انجام می‌دهد. البته شرکت‌های هوایی به دلیل گران شدن نرخ ارز و پایین آمدن ارزش پول ملی ضررهای زیادی متحمل شده‌اند و مانند سابق کار و کسب آنان نمی‌چرخد و حتی در روزهای منتهی به اربعین در حال لغو پروازهای خود به عراق بودند، اما چون مردم اصرار به این سفرِ اعتقادی داشتند سرانجام مقرر شد که ۶۰ هزار زائر به شکل هوایی به عراق سفر کنند.

نماینده مردم نطنز، قمصر و بادرود در مجلس گفت: مشکلات شرکت‌های هوایی باید موردتوجه وزارت راه و دولت باشد تا هم ایرلاین ها ضرر نکنند و هم مراعات حال مردم شده باشد.

فیروزی تصریح کرد: طبق مصوبه دولت، نرخ بلیت رفت‌وبرگشت به کربلا جمعاً ۵ میلیون تومان بود و تقریباً ۷۵ درصد زائران با همین نرخ به سفر رفتند، اما درصدی از مسافران هم باقیمت‌های بسیار بالاتر مجبور به تهیه بلیت شدند که این دسته از مسافران می‌توانند برای پس گرفتن وجه اضافی که پرداخت کردند به سازمان هواپیمایی کشوری و وزارت راه و شهرسازی مراجعه کنند.

 

 انتهای پیام/

 

منبع : isna.ir

نظرات شما

capcha