خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 11707
۱۴۰۰/۰۷/۰۶ - ۱۴:۲۱

افتتاح ۵ مدرسه پیش‌ساخته در قالب طرح نذر آب ۴ در مهرستان

افتتاح ۵ مدرسه پیش‌ساخته در قالب طرح نذر آب ۴ در مهرستان
معاون امور داوطلبان جمعیت هلال‌احمر آذربایجان غربی از افتتاح ۵ مدرسه پیش‌ساخته در قالب طرح «نذر آب ۴» توسط جمعیت هلال‌احمر این استان در شهرستان مهرستان خبر داد.

به گزارش اس.بی پرس، محمدرضا تقی زاده اظهار داشت: این مدارس بااعتباری بالغ بر ۲ میلیارد ۷۵۰ میلیون تومان در قالب اجرای طرح نذر آب ۴ در مهرستان احداث و مورد بهره‌برداری قرار گرفتند.

وی افزود: همچنین انتقال آب پایدار در ۱۰ روستای مهرستان که دچار خشکسالی و کم‌آبی بودند انجام شد.

معاون امور داوطلبان جمعیت هلال‌احمر استان آذربایجان غربی بیان داشت: توزیع ۲ هزار بسته بهداشتی و توزیع ۳ هزار البسه و گان در بیمارستان‌های استان سیستان و بلوچستان و شهرستان مهرستان از دیگر برنامه‌های جمعیت هلال‌احمر استان آذربایجان غربی در قالب طرح نذر آب ۴ می‌توان اشاره کرد.

وی گفت: «طرح نذر آب» از سه سال پیش و به دنبال بحران خشکسالی در استان‌های جنوب و جنوب شرقی کشور، با هدف تأمین آب شرب مناطق محروم با کمک مردم و به همت جمعیت هلال‌احمر اجراشده است. در این طرح، علاوه بر آب‌رسانی به شهرهای درگیر با خشکسالی، اموری ازجمله حضور داوطلبانه پزشکان و ویزیت رایگان مردم، توزیع بسته‌های معیشتی و غیره نیز انجام می‌شود.

محمد رفیع دهواری فرماندار مهرستان نیز در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: اهدای نذر آب ۴ توسط جمعیت هلال‌احمر استان آذربایجان غربی به جهت تأمین آب پایدار و احداث ۵ مدرسه در قالب مدارس پیش‌ساخته یکی از متفاوت‌ترین طرح‌های نذر آب ۴ است.

فرماندار مهرستان با بیان اینکه مجموعه هلال‌احمر در کنار فعالیت‌های انسان دوستانه، در موضوع آب که مهم‌ترین موضوع حال حاضر کشور با توجه به خشکسالی‌های اخیر است، ورود کرده است، گفت: مهم‌ترین کمبود و نارسایی در شرایط فعلی موضوع آب است.

دهواری تصریح کرد: اجرای طرح نذر آب در شهرستان، از سوی خیرین استان‌های آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی نشان‌دهنده یک کار بشردوستانه است لذا بهترین دارایی مجموعه هلال‌احمر، نیروی انسانی و اعتماد مردم است که جای قدردانی دارد.

 

 انتهای پیام/

نظرات شما

capcha