خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 11723
۱۴۰۰/۰۷/۰۷ - ۱۰:۵۳

احتمال تشکیل و عبور طوفان حاره‌ای از دریای عمان وجود دارد

احتمال تشکیل و عبور طوفان حاره‌ای از دریای عمان وجود دارد
مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: بر اساس خروجی نقشه‌های هواشناسی احتمالاً آخر هفته جاری طوفان حاره‌ای در حوالی مدار ۲۰ درجه تشکیل و به سمت دریای عمان حرکت می‌کند.

به گزارش اس.بی پرس، محسن حیدری اظهار داشت: با توجه به الگوهای فشاری و دمای آب شمال اقیانوس هند احتمال می‌رود یک‌کم فشار حاره‌ای و سپس طوفان حاره‌ای در حوالی عرض ۲۰ درجه تشکیل شود.

وی افزود: بررسی‌ها نشان می‌دهد که مسیر احتمالی طوفان بیشتر به سمت شمال غرب یعنی به سمت تنگه هرمز است اما این احتمال هم وجود دارد که طوفان به سمت شمال یا جنوب حرکت کند.

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان اضافه کرد: اگر طوفان به‌سوی دریای عمان و تنگه هرمز حرکت کند وزش بادهای شدید بیشتر از ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت و بارش شدید سواحل جنوب استان و محدوده‌های دور از ساحل را تهدید می‌کند.

حیدری گفت: همزمان با تشکیل طوفان حاره‌ای، وزش بادهای ۱۲۰ روزه در شمال استان سیستان و بلوچستان تقویت‌شده و احتمال می‌رود این باد شدید در فعالیت و مسیر عبور طوفان حاره‌ای تغییرات زیادی ایجاد کند.

وی ادامه داد: درهرصورت شرایط دریای عمان برای فعالیت‌های دریایی به‌ویژه مسیرهای منتهی بنادر پاکستان و غرب هند برای آخر هفته و اوایل هفته بعد نامساعد پپیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان افزود: هرگونه تغییر در فعالیت طوفان حاره‌ای به اطلاع هم استانی‌ها خواهد رسید. مردم عزیز استان در چند روز آینده به هشدارهای هواشناسی توجه کنند.

 

 انتهای پیام/

 

منبع : mehrnews.com

نظرات شما

capcha