خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 11736
۱۴۰۰/۰۷/۰۷ - ۱۲:۵۵

۶۵ درصد از گلخانه‌ای میرجاوه به کشت گوجه‌فرنگی اختصاص یافت

۶۵ درصد از گلخانه‌ای میرجاوه به کشت گوجه‌فرنگی اختصاص یافت
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان میرجاوه گفت: عمده محصولات گلخانه‌ای شهرستان شامل گوجه‌فرنگی، فلفل دلمه‌ای، بادمجان و خیار است که در سطح ۲۵ هکتار از گلخانه‌های میرجاوه تولید می‌شود.

به گزارش اس.بی پرس، محسن کهرازهی اظهار کرد: عمده محصولات گلخانه‌ای شهرستان شامل گوجه‌فرنگی، فلفل دلمه‌ای، بادمجان و خیار می‌باشد که در سطح ۲۵ هکتار از گلخانه‌های میرجاوه تولید می‌شود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان میرجاوه افزود: عمده محصولات گلخانه‌ای شهرستان شامل گوجه‌فرنگی، فلفل دلمه‌ای، بادمجان و خیار می‌باشد که در سطح ۲۵ هکتار از گلخانه‌های میرجاوه تولید می‌شود.

وی افزود: سطح زیر کشت محصولات گلخانه‌ای در میرجاوه نسبت به سال گذشته نزدیک به ۱۰ درصد افزایش است.

وی همچنین به احداث ۷ هکتار گلخانه جدید اشاره کرد و گفت: طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته و با همت بهره‌برداران سطح گلخانه‌های میرجاوه به‌زودی به ۳۲ هکتار افزایش خواهد یافت.

کهرازهی همچنین از ساخت و راه‌اندازی یک مجتمع گلخانه‌ای جدید در میرجاوه خبر داد و گفت این مجتمع در زمینی به مساحت ۱۳ هکتار در حال واگذاری به متقاضیان برای ایجاد ۳۵ واحد گلخانه است.

مدیر جهاد کشاورزی میرجاوه پیش‌بینی کرد: تا پایان امسال بیش از ۴۵۰۰ تن انواع محصول گلخانه‌ای در این شهرستان تولید و روانه بازار مصرف شود.

وی افزود: محصولات گلخانه‌ای میرجاوه علاوه‌ بر بازارهای استان و استان‌های هم‌جوار، با توجه به کیفیت آن به خارج از کشور به‌ویژه کشورهای حوزه خلیج‌فارس و روسیه نیز صادر می‌شود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان میرجاوه اضافه کرد: کشت گلخانه‌ای در میرجاوه برای ۱۵۰ نفر به‌صورت مستقیم فرصت شغلی ایجاد کرده است.

 

 انتهای پیام/

منبع : farsnews.ir

نظرات شما

capcha