خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 11739
۱۴۰۰/۰۷/۰۷ - ۱۳:۲۲

تمدید اعتبار دفترچه بیمه سلامت ۱۴ میلیون بیمه‌شده تا پایان آذرماه

تمدید اعتبار دفترچه بیمه سلامت ۱۴ میلیون بیمه‌شده تا پایان آذرماه
معاون اداره کل سامانه‌ها و روش‌های الکترونیکی سازمان بیمه سلامت، گفت: تمدید اعتبار دفترچه بیمه سلامت برای حدود ۱۴ میلیون نفر از بیمه‌شدگان صندوق سلامت همگانی و صندوق روستائیان تا پایان آذرماه انجام‌شده است و این افراد نیازی به مراجعه به دفاتر پیشخوان برای تمدید دفترچه (اعتبار بیمه‌ای) خود ندارند.

به گزارش اس.بی پرس، حمید متینی برومند درباره تمدید اعتبار بیمه‌ای (دفترچه) بیمه‌شدگان در دو صندوق سلامت همگانی و روستائیان و عشایر، گفت: سازمان بیمه سلامت در راستای اجرای مصوبات ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا و برای پیشگیری از ایجاد ازدحام در دفاتر پیشخوان و به دلیل شرایط خاص ناشی از همه‌گیری ویروس کرونا و گسترش این بیماری، در چند نوبت اقدام به تمدید سیستمی دفترچه‌های بیمه سلامت کرد که این اقدام در هفته گذشته نیز انجام شد.

وی اظهار کرد: در پایان شهریورماه اعتبار بیمه‌ای (دفترچه) حدود ۱۴ میلیون نفر از بیمه‌شدگان صندوق سلامت همگانی و صندوق روستائیان و عشایر به اتمام می‌رسید که با تصمیم مدیران ارشد سازمان بیمه سلامت، بیمه‌نامه این افراد تمدید شد تا نیازی به مراجعه به دفاتر پیشخوان نداشته باشند.

معاون اداره کل سامانه‌ها و روش‌های الکترونیکی سازمان بیمه سلامت، بیان کرد: این افراد در صورت مراجعه به مراکز درمانی و پس از استعلام برای وضعیت بیمه‌ای، مشکلی نداشته و تاریخ اعتبار بیمه‌ای این افراد تا پایان آذرماه ۱۴۰۰ خواهد بود.

بنابر اعلام روابط عمومی سازمان بیمه سلامت، وی یادآور شد: بیمه‌شدگان سازمان بیمه سلامت با شماره‌گیری #۱۶۶۶* (ستاره ۱۶۶۶ مربع) و استفاده از سرویس استحقاق سنجی مبتنی بر پایگاه اطلاعات برخط بیمه‌شدگان درمان کشور، از آخرین وضعیت بیمه‌ای خود مطلع شوند.

 

 انتهای پیام/

منبع : isna.ir

نظرات شما

capcha