خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 11745
۱۴۰۰/۰۷/۰۷ - ۱۷:۴۴
مسیحی خبر داد؛

مالیات ستانی از فعالان اقتصادی فضای مجازی بالای ۵۰۰ هزار دنبال کننده از پایان ۱۴۰۰

مالیات ستانی از فعالان اقتصادی فضای مجازی بالای ۵۰۰ هزار دنبال کننده از پایان ۱۴۰۰
معاون درآمد‌های مالیاتی سازمان امور مالیاتی با بیان اینکه دستورالعمل مالیات فعالان فضای مجازی تهیه و ابلاغ گردیده است، گفت: مطالبه مالیات منوط به تسلیم اظهارنامه برای اشخاص حقیقی و حقوقی بعد از اتمام سال ۱۴۰۰ در موعد مقرر است.

به گزارش اس.بی پرس، محمد مسیحی معاون درآمد‌های مالیاتی سازمان امور مالیاتی در پاسخ به سؤالی در خصوص وضعیت دو پایه مالیاتی که در شش‌ماهه اول سال جاری عملکرد درآمدی آن‌ها صفر بوده است، گفت: در قانون بودجه ۱۴۰۰ مالیات بر خانه‌های لوکس و مالیات مجموع خودرو پیش‌بینی‌شده است.

وی افزود: در متن قانون اجرای آن منوط به تدوین آئین‌نامه‌های اجرایی گردیده است که می‌بایست مبنا و چگونگی تعیین مأخذ پیش‌بینی گردد در همین راستا سازمان امور مالیاتی نسبت به تدوین آئین‌نامه‌های اجرایی مذکور در خردادماه اقدام و برای تصویب به هیئت محترم وزیران ارسال نموده است لیکن تاکنون آئین‌نامه‌های یادشده به سازمان امور مالیاتی ابلاغ نگردیده است.

مسیحی در خصوص مالیات فعالان فضای مجازی گفت: در خصوص فعالان اقتصادی حوزه فضای مجازی دستورالعمل مذکور تهیه و ابلاغ گردیده است لیکن مطالبه مالیات منوط به تسلیم اظهارنامه برای اشخاص حقیقی و حقوقی بعد از اتمام سال ۱۴۰۰ در موعد مقرر است.

معاون درآمد‌های مالیاتی سازمان امور مالیاتی در پاسخ به سؤالی در خصوص اقدامات انجام‌شده برای رشد درآمد‌های مالیاتی گفت: سازمان امور مالیاتی برای تحقق درآمد‌های مالیاتی و تأثیرگذاری مطلوب در جهت رفع کسری بودجه نسبت به اقداماتی نظیر رصد تراکنش‌های بانکی مشکوک و شناسایی شرکت‌های صوری و کاغذی در چارچوب مقابله با فرار مالیاتی، تسهیل و تسریع در فرآیند‌های مالیاتی، پذیرش خود اظهاری مؤدیانی که به تکالیف قانونی خود عمل نموده‌اند و تمرکز بر اصل اهمیت اقدام نموده است.

وی در ادامه گفت: نتیجه این اقدامات تحقق ۱۰۱ درصد درآمد‌های مالیاتی در شش‌ماهه سال جاری و رشد بیش از ۶۲ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل است.

 

پذیرش نیمی از اظهارنامه‌های مالیاتی در سال ۱۳۹۸ بدون دخالت ادارات مالیاتی

مسیحی در خصوص وضعیت اجرای نظام جامع مالیاتی نیز گفت: اصلاح و بهبود الگوی نظام مالیاتی در جهت بهبود مدیریت ریسک و تمکین مالیاتی یک جریان مستمر و توقف‌ناپذیر است.

وی اضافه کرد: بر مبنای یکی از دستاورد‌های مهم طرح مذکور، نزدیک به ۵۰ درصد اظهارنامه‌های مالیاتی فعالان اقتصادی برای سال ۱۳۹۸ بدون دخالت ادارات امور مالیاتی موردپذیرش قرارگرفته است که امیدواریم این عمل در سال جاری و آتی بهبود پیدا نماید.

 

 انتهای پیام/

منبع : snn.ir

نظرات شما

capcha